Jakub Šedivý nastoupil proti týmu, kde vyrůstal. Pár kluků jsem poznal od vidění, usmívá se

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - V sobotu odpoledne přivítala šestnáctka v Home Credit Areně nováčka z Tábora. Podle očekávání jasně opanovala základní hrací dobu, i když díky slabší produktivitě zvítězila "pouze" 4:0. Přesto však nezískala plný počet bodů, dodatečné prodloužení totiž zvládli lépe hosté. "To prodloužení nás mrzí, měli jsme ho rozhodnout", svěřil se kapitán týmu Jakub Šedivý.

Po předchozích prohrách byly body nutností, že?
Určitě, chtěli jsme to dneska urvat! Na druhou stranu jsme opět promarnili spoustu šancí, což nás mrzí.

Rozdíl mezi týmy byl jasně patrný, Tábor to měl postavené na skvělém výkonu brankáře. Jak se proti takovému týmu hraje?
Není to rozhodně nic lehkého, brankář je držel. Ty neproměněné šance nás pak mohou začít trošku frustrovat a začneme těmi příležitostmi trošku pohrdat. Produktivita jde potom z kopce.

Trenér se svěřil, že to měly být povinné čtyři body. Nakonec jsou "jen" tři... Jaké to je, celý zápas dominovat, ale přesto nechat soupeři bod?
Není to nic jednoduchého a mrzí nás to. Celý zápas jsme měli hodně tutových šancí, včetně prodloužení, které jsme mohli rozhodnout hned v prvním střídání. Bohužel ty góly nedáváme, což se nám i do budoucna může vymstít.

Jaký byl dnes hlavní problém v zakončení? Neproměnili jste spoustu přečíslení...
Neřekl bych, že jsme ty situace nějak podcenili. Spíše se nám střelecky nedaří už dlouhodobě. Určitě chytal výborně také brankář, ale takové šance prostě musíme proměňovat.

„Dneska jsme to už chtěli urvat!“

Pro tebe byl ten zápas trošku speciální. Jaké to bylo, nastoupit proti týmu, kde jsi s hokejem začínal?
Určitě jsem měl v hlavě, že hraji proti Táboru, ale úplně speciální zápas to pro mě také nebyl. Pár kluků jsem tam poznal podle vidění.

Když Tábor hrozil, bylo to z rychlých brejků. Bylo pro vás, jako pro obránce, těžké, nenechat se trochu unést tou dominancí?
Nemyslím si, že bychom se nějak nechávali unést. Po většinu času jsme tlačili my, ale je pravda, že Tábor také měl pár šancí, ale nijak často nám neujížděli.

Pro letošní sezónu jsi kapitánem, co se pro tebe změnilo?
Myslím, že se pro mě úplně nic nezměnilo, možná trošku víc komunikuji s trenérem. Kapitánem jsem byl už v osmé třídě, takže to pro mě není nic až tak nového.

Trenér říkal, že to dnes mohlo být klidně 13:0. Určitě ale zápas nabídl pozitivní prvky, že?
Myslím si, že jsme měli dobrý pohyb, hlavně ve druhé třetině. Ale na střelbě ještě musíme pořádně zapracovat! Pozitivní stránkou byl také výkon brankáře, Lukáš Franc zachytal velmi dobře. Byly tam pozitivní věci, ale prostě musíme dávat více branek.

V létě ses podíval na reprezentační kemp, jaké to tam bylo?
Bylo to super! Načerpal jsem tam cenné nové zkušenosti a byli tam nejlepší hráči v republice. Mělo to obrovské tempo a především nasazení.