Mládežnický hokej

Jan Hampl po výhře nad Boleslaví: Potřebovali jsme se odrazit od dobré obrany

Liberečtí junioři derby tentokrát zvládli a napravili nedávné zaváhání s brněnskou Kometou. V tabulce skupiny C o účast v play off tak ztrácejí pouhé tři body na první místo, které prozatím drží právě Bruslaři. Výhru nad nimi zažehl prvním gólem sváteční střelec Jan Hampl.

Jak bys zhodnotil proběhlé utkání?
Určitě pozitivně. Řekli jsme si, že budeme vycházet z dobré defenzivy, což jsme po většinu zápasu dodrželi. Také jsme dostali gól až ve třetí třetině. Většinu času jsme hráli s nulou, což bylo vzhledem k tomu, že jsme poslední dobou dostávali dost branek, hodně důležité. Teď jsme se potřebovali odrazit od dobré obrany, do útoku vždy něco dáme.

Jak bys popsal situaci při svém gólu? Přece jen jich příliš nedáváš…
Ne, to rozhodně ne, jsem sváteční střelec. Ale zpět k situaci – rozehrál jsem, podpořil útok a Vojta Jiruš zavezl puk. Nějak se to ke mně pak odrazilo a padlo to tam.

V jakém momentě přišel zlom?
Myslím, že druhý gól soupeře nalomil.

Bude potřeba něco ještě zlepšit do dalšího utkání?
Určitě. Ve všem musíme být lepší, než jsme nyní. Chceme postoupit do play off a dostat se co nejdál, chceme titul. Musíme zamakat na obraně, v útoku, zkrátka ve všem chceme být zápas od zápasu lepší.

Při posledním střetu s boleslavským soupeřem jste prohráli 3:7. Co jste tentokrát změnili?
Já osobně jsem do zmíněného souboje nezasáhl, ale koukal jsem z lavičky. Nejvíc asi v té defenzivě. Také jsme byli ale zodpovědnější na kotouči a ostřejší v předbrankovém prostoru. Nenechali jsme jim nic zadarmo. V Boleslavi nám to tam napadalo, ale i to se občas stane.


FOTO: Jan Běhounek

Související

26.02.2022 • Kristýna Šlechtová

Junioři ovládli derby s Mladou Boleslaví