Jansa se na první gól načekal. A ještě byl takový ušmudlaný, smál se

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Filip Jansa se v letošní sezóně mezi nejlepší střelce výběru do dvaceti let neřadí. Na svůj první letošní gól si musel počkat až do 15. listopadu, kdy pomohl skolit rakouský Salcburk. „Čekal jsem, kdy to tam spadne,“ přiznal pracovitý útočník juniorky.

Jak těší výhra nad renomovaným Salcburkem?
Těší to moc! Bohužel z naší strany to moc dobrý výkon nebyl. Bylo to takové utrápené. V první třetině měl soupeř více ze hry, my jsme ale dali dva důležité góly, takže aspoň s tím můžeme být spokojení.

Co rozhoduje zápasy s těžkými soupeři tohoto typu?
Rozhodují detaily. Proti Red Bullu jsme měli větší štěstí. Oni měli asi i více tutovek, ale Čája to vychytal. Nechci říct zasloužené vítězství, ale počítá se.

Salcburk se pokaždé prezentuje skvělým pohybem. Bylo to tak i tentokrát?
Určitě! Bruslařsky jsou na tom výborně a vypadalo to tak i na ledě. Ale my jsme se s tím dokázali vyrovnat.

Jakou máš radost z prvního gólu v sezóně?
Už i v Karlových Varech jsem měl dost šancí. Čekal jsem, kdy to tam padne. Sice to byl takový ušmudlaný gól, ale je tam.

Trenér Plodek mě navedl k otázce, jestli sis schoval puk?
Neschoval. Přece jen už to není první rok, co hraji za juniorku, tak jsem si ho nebral.

Góly nejspíše nejsou tvým hlavním úkolem. V čem tedy spočívá tvá role na ledě?
Já se snažím dávat góly! (úsměv) Teď se mi ale střelecky nedařilo, tak jsem spíš nahrával. Snad to teď bude lepší.

Na co jste během reprezentační přestávky zaměřili v tréninku?
Šli jsme víc do kondičky, abychom měli v závěru zápasu co nejvíce sil. Měli jsme také tři dny volno, tak jsme si zároveň i odpočinuli.

Co říkáš na vaši pozici v našlapané tabulce? Jste na hraně první desítky, ale přitom to nemáte daleko ani na úplné čelo...
Celkově hrajeme s hodně mladým týmem, takže někdy se stane, že proti nám hrají o dost starší kluci. Někdy ale máme posily z Benátek, které nám pomohou. Snažíme se hlavně dostat do té top16, abychom pak měli ty lepší zápasy.