Jaroslav Vlach o vyrovnané tabulce: Nesmíme koukat, jak hrají ostatní

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec - Bílí Tygři odehráli proti indiánům z Plzně výborné utkání. Na výsledku měl významný podíl také Jaroslav Vlach. „Kvůli zranění nám chybí nám rozdíloví hráči, musíme se více semknout a hrát více bojově jeden za druhého,“ myslí si liberecký útočník.

Ve druhé třetině jste těsně před pauzou otočili zápas. Co se tam přesně stalo?
Petr Jelínek vystřelil z otočky a příznivě se mi to odrazilo, tak jsem to zkusil. Nic jiného mi nezbývalo. Jsem rád, že to vyšlo.

Věřil jsi, že gól bude uznán? Byla tam posunutá brána...
V době střely tam brána ještě stála, takže jsem v to věřil, že branka bude platit.

Myslíš, že to byl klíčový okamžik zápasu?
Určitě ano, dali jsme dvě rychlé branky. Do šatny jsme šli s vedením. Zvedlo nám to sebevědomí. I díky tomu jsme třetí třetinu odehráli velmi dobře.

Co říkáš na letošní velmi vyrovnanou tabulku?
Musíme jít do každého zápasu s tím, že ho chceme vyhrát. Nekoukat na to, jak hrají ostatní týmy, abychom stoupali výš a výš.

V Pardubicích jste měli hodně vyloučení, byl to jeden z hlavních bodů před zápasem?
Bylo to hlavní téma, trenér nám pustil video a některé fauly byly opravdu zbytečné. V tomto zápase jsme hráli ukázněněji a když jsme měli oslabení, tak jsme to ubránili. Dařilo se nám i v přesilovkách, a to vedlo k vítězství.

Letos máte velkou marodku, jak to jako tým vnímáte?
Chybí nám rozdíloví hráči, musíme se více semknout a hrát bojovně jeden za druhého.

Na stadion dorazilo pouze tisíc diváků, bylo to znát?
Fanoušci, kteří mohli dorazit, vytvořili skvělou atmosféru. Samozřejmě nás to mrzí, my s tím ale bohužel nemůžeme nic udělat.