Rozhovory

Jiná role? Zahodím ego a budu makat pro tým, hlásí Měchura z mistrovství

Edmonton/Liberec - Česká reprezentační dvacítka se zatím na mistrovství světa prezentuje sympatickým hokejem, na čemž má podíl také Adam Měchura. Šikovný útočník bude od nové sezóny nastupovat v zámořské WHL, na turnaji se tedy může seznámit například s užším kluzištěm. "Zvyknu si na malé hřiště, získám návyky. Do sezóny mi účast na mistrovství může jedině pomoct," souhlasí.

Po utkání s Finskem jste měli trošku volnější den, led byl dobrovolný. Jaký jste měli program?
Bylo to volnější. Ráno jsme měli trošku později snídani, pak jsme měli individuální program na zimáku. Každý si tedy udělal, co potřeboval. My jsme si třeba zahráli spikeball. Především jsme regenerovali na Kanadu.

Jak si na turnaji zvykáš na jiné tempo ve srovnání s juniorskou extraligou?
Přijde mi, že jsem si na to zvykl docela rychle. Samozřejmě, je to skok. Ale i díky tomu, že jsme měli dlouhou přípravu, která byla plná kvalitních tréninků, jsem si na to navykl.

Příští sezónu si zahraješ WHL za Tri-City. Je pro tebe turnaj dobrou přípravou na nové angažmá?
Určitě, pro mě je to nejlepší možná příprava. Zvyknu si na malé hřiště, získám návyky. Do sezóny mi to může jedině pomoct.

V juniorce Bílých Tygrů jsi měl jasně danou roli střelce, za reprezentaci nicméně nastupuješ ve čtvrté formaci, což přináší trošku jiné úkoly...
Sžívám se s tím tak, jak musím. (úsměv) Je to týmový sport a chceme udělat úspěch, podřídím se tomu, co potřebuje celek. Ego zahodím stranou a budu dělat to, co je prospěšné pro tým.

Nesvrbí tě ale trošku ruce?
Samozřejmě bych nějaký gól dát chtěl, nechci od toho úplně ustupovat. Ale ve čtvrté lajně je to jiné, máme za úkol soupeře unavit, rozhodující branky se primárně očekávají od jiných formací.

V týmu ses potkal i s bývalým spoluhráčem z Liberce – brankářem Pavlem Čajanem.
Už jsme si popovídali, je super, že jsme se tu sešli. Dlouho jsme se neviděli.

foto: Martin Voltr

Související