Jsem rád, že ten gól pomohl týmu, dodal Jiří Moravec

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Velkou měrou se na vítězství proti karlovarské Energii podílel obránce Jiří Moravec. V čase 58:02 napřáhl na modré a jeho dělovka se zastavila až v Sáblikově síti a znamenala tak vítěznou branku zápasu. Osmadvacetiletý bek nicméně po utkání svou parádní trefu okomentoval poměrně skromně, „Podařilo se mi to trefit ideálně, ale důležitější než můj gól jsou pro nás teď tři body."

Jirko, gratuluju k nádherné a navíc vítězné brance. Co se dá k té ráně vůbec dodat?
Děkuju, co k tomu dodat, měl jsem tam už před tím během zápasu dvě střely, ale obě někdo zblokoval, při té třetí už tam naštěstí nikdo nestál a zapadla tam. Jsem rád, že to pomohlo týmu a že máme tři body.

Asi se shodneme, že tvůj gól byl klíčovým momentem zápasu.
To asi ano. Padlo to necelé tři minuty před koncem a oni už pak neměli čas na odpověď.

Nebudu tě nyní trenér více nabádat ke střelbě, ta rána byla opravdu výstavní…
Tak je pravda že moc nestřílím a dneska se mi to podařilo trefit ideálně, ale jak říkám, důležitější než můj gól jsou tři body.

Dneska se trefil i tvůj parťák z obrany Valda Jiruš, očekáváš, že budete dávat víc branek i v dalších zápasech?
Uvidíme, teď nás čeká přestávka, takže můžeme potrénovat a doufám, že v tom budeme pokračovat i potom.

Nemůže týmu ta repre pauza v současné době trochu uškodit? Přeci jen to vypadalo, že mužstvo se začíná dostávat do herní pohody.
Ne, to si nemyslím. Můžeme si trochu odpočinout, přeci jen teď těch zápasů bylo hodně za sebou, takže máme čas na regeneraci a samozřejmě i na trénink. A pak na to vlítneme znova.

Čím to že nastal takový zlom, poslední tři zápasy jste vypadali jinak než v těch všech předchozích zápasech. Zapůsobila změna trenéra?
Bylo to určité oživení, děláme některé věci jinak, změnili jsme něco na tréninku, možná se trochu víc věnujeme přesilovkám. Navíc se nám teď konečně povedla i nějaká vítězná šňůra.

Jirko díky za rozhovor a hodně podobných gólů i po repre pauze.