Mládežnický hokej

Junioři na pardubickém turnaji obsadili čtvrté místo

Liberec - Nejstarší mládežnická kategorie strávila víkend v Pardubicích, kde se zúčastnila Turnaje O pohár primátora. Ze čtyř zápasů, které se hrály formátem 3x15 minut, slavili Bílí Tygři jedno vítězství nad Spartou a obsadili konečnou čtvrtou příčku.

Do turnaje tým koučů Richarda Loba a Jiřího Vozáka vstoupil nešťastným zápasem s Olomoucí. Bílí Tygři nedokázali využít velké nedisciplinovanosti soupeře a ve vlastních přesilovkách naopak třikrát inkasovali. Nakonec z toho byla prohra 1:6. Ve druhém klání už liberečtí hráči byli k bodovému zisku blíže, nicméně domácím Pardubicím po boji podlehli 1:3 a po úvodním dni tedy byli bez bodů.

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 6:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Belan (Matašovský), 14. Janecha (Matašovský), 17. Tomeček, 26. Kočí (Tomeček), 29. Fasner (Stratil), 39. Tomeček – 27. Vodlan (Przybyla, Jenčovský).

Bílí Tygři Liberec – HC Dynamo Pardubice 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. J. Pérez (Fiala) – 2. Koudelka, 30. Chabada (Pavlata), 45. Kloz.

Ve druhém dni turnaje si Severočeši jednoznačně chtěli spravit chuť, k čemuž neměli daleko už v zápase s Vítkovicemi. Po dvou třetinách drželi díky trefě nováčka v sestavě Ludvíka Lysoňka náskok 1:0, jenže poslední část se mnohem lépe vydařila Ostravanům, kteří čtyřmi brankami skóre otočili. Poslední utkání se Spartou bylo soubojem dvou mužstev do té doby bez bodového zisku. Zatímco v dosavadním průběhu akce se Liberečtí střelecky trápili, na poslední duel si schovali hned pět gólů a brali zasloužené tři body.

HC VÍTKOVICE RIDERA – Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:0, 0:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 31. Prčík (Kubík, Krejsa), 40. Kotásek, 45. Tobola, 45. Štiak – 26. Lysoněk (Meisel).

Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Fiala (Patzelt), 16. Culek (Patzelt, Fiala), 22. Fiala (Ehrenberger), 35. Patzelt (Hois), 37. Hrabčák (Kofroň) – 20. Bareš (Senčák), 28. Hrabík (Senčák).

Konečné pořadí

1. HC Vítkovice Ridera