Kladno má kvalitní hráče, proti nimž je těžké hrát, říká obránce Kajínek

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Mladý obránce Bílých Tygrů a liberecký odchovanec David Kajínek za sebou nemá zrovna rok podle představ. Minulý listopad ho vyřadil ze hry otřes mozku a v létě ho zadrželo další zranění. V extralize si zahrál poprvé po téměř roce už ve Vítkovicích, při návratu před domácí publikum jej ale hned čekaly hvězdy jako Plekanec či Kaberle.

V pátek jste odehrál svůj první extraligový zápas po dlouhé době. Jak jste se dostal do tempa?
Rozehrával jsem se na farmě v Benátkách, kde jsem měl hodně prostoru, což po dlouhé době není špatné. Ve Vítkovicích mi trenéři dali šanci hrát, odehráli jsme tam dobrý zápas, je ale škoda, že se nám dnes nepodařilo na výhru navázat.

Hned ve druhém zápase jste narazil na hvězdy jako Plekanec, Kaberle nebo Židlický. Jaké to je?
Jsou to kvalitní hráči a je to těžké proti nim hrát. Dnes jsme se snažili hrát dobře i dozadu, což s nimi kolikrát také nešlo, občas si nás tam povodili.

Dnes chyběl Rytířům Jaromír Jágr. Nemrzí vás, že jste si proti němu nemohl zahrát?
Asi každý by chtěl proti němu hrát, ale dnes bylo alespoň o jednoho hráče méně na hlídání.

Co podle vás zavinilo dnešní porážku?
Těžko říct, nejspíše to bylo většinou v proměňování šancí. Měli jsme hodně příležitostí, které jsme nevyužili, zatímco oni ty góly dávali.

Nyní jedete na Spartu, která se trápí. Bere to jako šanci opět se odrazit?
Určitě, budeme muset přestat myslet na tento zápas a budeme tam chtít urvat tři body.