Liberec čeká druhý souboj s Pardubicemi, oplatí jim páteční porážku?

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c – Poslední představení v European Trophy, druhý zápas během tří dnů, stejný soupeř. To vše čeká na Bílé Tygry v nedělním zápase proti hokejistům z Pardubic. Družina Pavla Hynka se bude snažit oplatit páteční těsnou porážku, přijďte jim k tomu pomoci. Začíná se v neděli v 17:00.

HC ČSOB Poj. Pardubice

Na Bílé Tygry nečeká lehký soupeř.
Druhý vzájemný duel čeká na hráče Bílých Tygrů a Pardubic v letošním ročníku mezinárodní soutěže European Trophy, to vše během pouhých tří dnů. Od pátečního duelu se ani v jednom z táborů příliš nezměnilo, nejvýrazněji tak stále působí start pardubického Jana Koláře.

Ten se s hokejisty týmu z východních Čech delší dobu připravoval a nyní se po dohodě s vedením rozhodl, že by rád naskočil i do ostrého zápasu, což se také stalo. A okamžitě ukázal, proč jeho odchod před minulou sezonou Pardubice citelně oslabil. Jelikož i díky jeho přesnému zásahu slavil se spoluhráči výhru 4:3.

Budou hráči na domácím ledě znovu slavit?

Naopak na zápas, minimálně jeho začátek, se nebude v dobrém vzpomínat pod Ještědem. Bílí Tygři totiž po úvodních dvaceti minutách prohrávali už 4:1, což byla rozhodující ztráta, jak se později ukázalo.

Hráči pod vedením Pavla Hynka se ale ještě zvládli oklepat a po závěrečné siréně svítilo již zmiňované skóre 4:3. Vstřelení dvou branek a zároveň uzavření vlastního pásma ukázalo, že hra libereckých hokejistů je na vzestupné tendenci a formu načasovali přesně na start ostré sezony.

Do té ale ještě zbývá nedělní duel, který bude poslední prověrkou. Obdobný dvojzápas pak není pro tyto soupeře ničím neobvyklým. Taktéž loni jim ho rozlosování European Trophy přichystalo. Tehdy z toho lépe vyšli Severočeši, kteří nejprve zvítězili 3:0, což potvrdili i výsledkem 4:3 na domácím ledě.

V neděli večer ale zajisté udělají vše pro to, aby tentokrát nebral všechny body ze vzájemného soupeření jeden celek.