Liberec hostil první otevřený trénink pro prvňáčky z kraje

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - V sobotu 3. října byl na programu premiérový otevřený trénink pro první třídy z Libereckého kraje. Jedná se o novinku, která byla pro tuto sezónu zavedena. Vždy první sobotu v měsíci bude takové trénink hostit některý z krajských klubů.

Na otevřený trénink byly pozvány všechny kluby z Libereckého kraje. Zúčastnit se jej mohli hráči ročníku 2014 a jejich kouči. Jedním z účelů open ice tréninků je totiž sjednocení tréninkové metodiky.

Liberečtí trenéři představili svoji tréninkovou jednotku, jež byla uspořádána formou her. Nechyběl ani závěrečný mikrohokej na malé branky ve formátu dva na dva. Právě mikrohokej patří mezi aktuální novinky - jedná se o novou formu hry pro letos vzniklou soutěž prvních tříd Libereckého kraje.

"Myslím, že se akce rozhodně povedla," usmívá se Daniel Stehno, vedoucí základny Bílých Tygrů. "Ve Svijanské aréně panovala skvělá uvolněná atmosféra a věřím, že si všichni zúčastnění trénink užili. Už teď se těšíme na další shledání!"