Libor Hudáček: Moje práce mě baví, nemusím se do tréninků nutit!

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - V Liboru Hudáčkovi získali Tygři zvučnou posilu do ofenzivních řad. Slovenský reprezentant, jenž má ve sbírce i stříbrnou medaili ze světového šampionátu, je ze svého nového klubu nadšený. "Jsou tu stejně skvělé podmínky, jako ve Švédsku a v KHL, prohlašuje.

Libore, jak vypadala tvoje individuální příprava? Byl jsi tu dnes poprvé?
Poprvé ne. Už jsem tu byl první den na začátku a se spoluhráči jsem strávil také týden na ledě. Poté jsem jel domů, kde jsem se připravoval s kondičním trenérem, se kterým spolupracuji už dlouhé roky. Probíhalo to, jako každý rok. Hlavně nebylo žádné zranění, což je základ!

Patříš mezi hráče, kteří si hodně potrpí, aby měli přípravu poskládanou přesně na míru?
Ano, je to tak. V týmu se to tak individuálně dělat nedá, takže mi právě ta samostatná příprava vyhovuje. Vím, kde mám své nedostatky a v čem jsem dobrý. Vím, co je třeba rozvíjet.

Musíš se do toho tréninku nutit, nebo se na něj těšíš?
Nutit se nemusím, jsem ještě mladý (úsměv). Je to pro mě skvělá práce a baví mě! Není třeba se nutit.

Měl jsi už čas na to, aby ses seznámil s libereckou kabinou?
Jak říkám, byl jsem tu už týden. Myslím si, že to za tu dobu proběhlo úspěšně a zatím všechno vypadá opravdu super. Hlavně ať se daří, potom všechno půjde.

Máš tedy dobrý pocit z toho, jak se celý tým dává dohromady?
Ano! Máme tu skvělou partu a stejně tak trenéry. Zatím mám skutečně jen pozitivní dojmy.

Ty už jsi zkušeným hokejistou, můžeš na základě porovnání s předchozími kluby zhodnotit podmínky v Liberci?
Poslední roky jsem strávil ve Švédsku a v KHL, kde jsem hrál za Slovan Bratislava. Myslím si, že podmínky jsou zde velice podobné a stejně skvělé!

Ladislav Šmíd vyváží kotouč