Lukáš Franc: Na řízečky za nulu si troufnu sám! Ke konci mi pěkně zatrnulo

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Zápas proti Žďáru nad Sázavou se šestnáctce vyvedl. Tygři brali všechny body a zároveň udrželi čisté konto. Brankář Lukáš Franc musel na konci zápasu vytasit výborný zákrok vyrážečkou proti unikajícímu soupeři. „Do každého utkání se snažím jít na sto procent. Chci pokaždé udržet nulu a tentokrát se to i povedlo, za což patří týmu velký dík," prozradil patnáctiletý gólman na úvod.

Máte za sebou úspěšný zápas ve Ždáru nad Sázavou. Jak bys se za ním ohlédl?
Jsem rád, že jsme vyhráli a že se nám podařilo udržet čisté konto. Za to velké díky celému týmu.

Jak ten zápas probíhal? Kdy byl soupeř nejnebezpečnější?
Většinu zápasu jsme byli u nich v pásmu a jen naší nedůrazností jsme nebyli schopní dát více gólů. Žďár hrozil ze svých přesilovek, kdy byl nejnebezpečnější.

Předtím jste porazili i Jihlavu. Cítíte se po všelijakém začátku konečně v maximální formě?
Myslím si, že momentálně máme dobrou formu. Věřím, že nám to vydrží i do dalších zápasů.

Žďár jste přehrávali, jak je těžké se soustředit na každou ojedinělou střelu?
Brankář se musí udržet ve 100% koncentraci celý zápas a samozřejmě mít i trochu štěstí.

Kdy gólman začne přemýšlet o čistém kontu?
Vlastně do každého zápasu nastupuji s tím, že to čisté konto chci udržet. Takže už od první minuty.

S blížím se koncem ale přece jen určitě brankář myslí na nulu víc a víc.
Je to tak. Určitě ke konci myslím na nulu víc, ale pořád se snažím při každé situaci zkrátka jen nedostat gól a pomoct zákrokem co nejvíc klukům.

Budou za čisté konto řízečky do kabiny? Troufneš si na ně sám?
Ano, za nulu bychom měli dělat řízky do kabiny. Měl bych je zvládnout, takže je zkusím udělat sám a snad klukům budou chutnat.

Na konci to pro tebe ale bylo krušné, soupeř měl obrovskou šanci. Střelu z brejku jsi ale skvěle vyrazil.
Soustředil jsem se na to abych byl ve správném postavení, aby nebylo moc míst, kam bych mohl dostat gól.

A pak jsi promáchl kotouč za bránou. Zatrnulo ti a co se vůbec stalo?
V tu chvíli mi pořádně zatrnulo, nahozený kotouč jsem nestíhal a tak jen se za nim nátahl a od mé hole se nepředvídatelně odrazil před bránu. Naštěstí vše dopadlo dobře a útočník Žďáru se netrefil.

Konečně taky zvládáte nadstavbové prodloužení. Co se změnilo z tohoto pohledu?
Podle mě si kluci začali lépe nahrávat a začali více střílet. K poslední výhře ve Žďáře nám pomohlo i štěstí, ale i tak jsme všichni rádi že se to zlomilo a že vyhráváme.

Nálada v kabině tedy asi panuje dobrá, že?
Nálada je velmi dobrá, přece jen se nám daří. Když budeme vyhrávat i nadále, bude podle mě navíc ještě lepší.

Čekají vás klíčové zápasy s Hradcem a Pardubicemi. Co od těchto soupeřů čekáš?
Očekávám velmi těžké zápasy. Každopádně věřím, že uspějeme a oplatíme jim předešlé porážky.

Oba tito soupeři vás dokázali porazit. Co by na ně tentokrát mohlo platit?
Musíme být více důrazní v osobních soubojích a ve střelbě, tlačit se před bránu a udržet tempo celý zápas. Určitě to jsou jedni z nejtěžších soupeřů ve skupině, ale na druhou stranu si myslím, že jsme je schopni porazit oba dva.