Lukáš Nezbeda: Předvedli jsme výborný výkon, zlepšit by se ale daly tresty

Liberec - Kategorie U16 si v zápase proti Mladé Boleslavi počínala na výbornou. Vyhrála vysoko 7:1 a pojistila si tak druhou příčku tabulky. Dvěma brankami se během utkání blýskl útočník Lukáš Nezbeda, který v obou dvou případech ukázal zdatný důraz na brankovišti.

Jak bys zhodnotil zápas proti Bruslařům?
Zápas se nám povedl, chtěli jsme na ně vlétnout již od začátku a přesně tak to bylo. Děkuji spoluhráčům, že se nám utkání takto podařilo.

První třetina byla bezesporu vydařená, ale padly na vaší straně také čtyři tresty.
Ano, hned na začátku přišla vyloučení. Čekali jsme, že to bude vyhrocenější utkání a z toho vyplynuly tresty.

Ve druhé třetině jste přidali další tři góly. Dva padly v závěru dějství, byly definitivním zlomovým okamžikem?
Nejprve se trefil myslím Honza Cikhart. Byli jsme za to rádi, ale zlomili jsme je už v první třetině. Hráli jsme až do konce naplno a měli jsme utkání pod kontrolou.

Lukáš Nezbeda startuje za pukem

Osobně se ti dařilo, hned dvakrát jsi skóroval. Jak by ses za svým výkonem ohlédl?
Děkuji spoluhráčům, že mi na ty dvě branky nahráli. Byly to spíš takové skrumáže před brankou, které jsem dohrál. Myslím, že jsem nepředvedl úplně ideální výkon, ale za góly jsem samozřejmě rád.

Jak bys obě trefy popsal?
První byla dorážka, nejprve jsem minul. Poté Filip Kovář výborně vystřelil a já ránu protečoval. Ve druhém případě střílel Vojtěch Jiruš a také jsem střelu tečoval gólmanovi mezi nohy.

Tvému prvnímu gólu předcházela obrovská šance, kterou jsi nevyužil. Muselo se ti asi ulevit, když jsi záhy skóroval, že?
Gólmanovi moje první střela prošla mezi nohama a následně se puk dostal až do rohu kluziště. Byl jsem samozřejmě rád, když jsem se záhy trefil.

Vysoká výhra většinou tým povzbudí. Bude to tak i nyní?
Doufám, že se nám bude dařit dál. Aktuálně máme vítěznou šňůru a jsme druzí. Mohli bychom omezit tresty, ale jinak si myslím, že jsme předvedli výborný výkon.