Lukáš Vantuch: Jsme doma, na našem hřišti, v naší hale a já věřím, že nás diváci ještě více nabudí

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - Zápas pravdy čeká Bílé Tygry ve středu 25. února na ledě Tipsport areny, kdy ve třetím zápase předkola play-off přivítají tým HC Vítkovice Steel. V obou utkáních byl vidět i útočník Lukáš Vantuch, který se sice nijak výrazně do statistik nezapsal, ale vydatně zaměstnával vítkovickou obranu. Jeho pocity ze zápasu a ze série s Vítkovicemi se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Určitě jste se vydali do Vítkovic s cílem vyhrát alespoň jedno utkání. Kde se stala chyba, že to nevyšlo?
Nevím přesně jak to definovat. Chtěli jsme urvat aspoň to jedno vítězství, ale bohužel jsme neuspěli. Teď to bude těžké to otočit. Těžko říci čím to doopravdy bylo, jestli tam chyběla bojovnost nebo jestli to byly detaily jako skákání do střel a podobné věci, který ten tým zvednou, ale za ty dva zápasy jsme dali pouze jeden gól a to se uspět nedá. Potřebovali bychom nějaký impulz, aby nás to zvedlo, jako tomu bylo v tom prvním zápasu, kde jsme těch prvních osm deset minut hráli výborně. Nic nám tam ale nespadlo, a kdyby nám tam něco spadlo, tak se ten tým uvolní a vítězství bychom určitě přivezli. Další důvod byl určitě velký počet vyloučených, díky kterým jsme se nedostali do hry.

Čtvrtfinále vám uniká. Co změnit ve stylu hry, abyste oba domácí zápasy vyhráli a ještě jednou se vrátili do Vítkovic?
Změnit určitě takovou tu zarputilost a jít za tím cílem, který jsme si vytyčili. Budou opět rozhodovat malé věci jako je to vyhození ze třetiny. Musíme se soustředit na tyto malé věci, a když to uděláme, tak si myslím, že můžeme uspět.

Dva zápasy a jen jeden vstřelený gól a šest inkasovaných. Proč vám to tam všem nepadá?
Ve Vítkovicích je veliké hřiště a vůbec se to nedá srovnat s naším hřištěm. Je tam potřeba střílet z každé pozice, protože než se dostanete k bráně, tak to chvilku potrvá. My jsme tam spíše hledali jeden druhého a nezakončili jsme tu akci.

Už víte, jaký recept najít na mladého brankáře Vítkovic Štěpánka, nečekali jste tak trochu, že by v předkole play-off mohl nastoupit Marek Pinc, kterého jste letos dvakrát vyhnali z branky?
Já osobně jsem moc neřešil, kdo bude chytat, i když Markovi jsem dal svůj první gól v extralize, ale někde v novinách jsem si přečetl, že by měl chytat Štěpánek. Já už ho znám od juniorů nebo od dorostu. Je to dobrý gólman, je vysoký a zatím chytá opravdu výborně, držel Vítkovice a my jsme na něj nedokázali najít recept. Věřím ale, že ho dokážeme najít zítra.

Utkání se z důvodu Mistrovství světa v klasickém lyžování hraje až od 19-ti hodin. Je to trochu nezvyk?
Mně osobně ta půlhodina nějak moc nevadí. Já myslím, že se na to dokážeme připravit i kdyby to bylo třeba od dvanácti. (smích) Čas už vůbec nerozhoduje, prohráváme 2:0 a už není na co čekat a na co se vymlouvat. Musíme do toho jít po hlavě.

Jaký byl program celého týmu po návratu z Vítkovic?
Dnes byl normálně trénink od deseti hodin, který byl kratší a intenzivní. Dolaďovali jsme nějaké věci a potom jsme si udělali každý nějakou regeneraci. Každý má v hlavách už ten zítřejší zápas a snaží se na to soustředit.

Věříte si do zítřejšího duelu?
Věříme si určitě. Jsme doma, na našem hřišti, v naší hale a já věřím, že nás diváci ještě více nabudí a že se do Ostravy ještě vrátíme.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně střeleckého štěstí v zítřejším duelu