Má role? Dodávat týmu energii, vysvětluje Adam Klapka

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec – Bílým Tygrům se v závěru zápasu podařilo vyrovnat. Soupeř z Mladé Boleslavi nakonec ale zvítězil v prodloužení. „Musíme se z toho poučit a přenést zkušenosti do dalšího zápasu,“ myslí si útočník Adam Klapka.

Byl to zápas „blbec“?
Někdy se to bohužel stává, to je hokej. Musíme se z toho poučit a přenést zkušenosti do dalšího zápasu.

Celou dobu jste byli mírně aktivnější, co rozhodlo?
Myslím, že první třetinu jsme hráli, co jsme chtěli. Druhou jsme od toho ustoupili a před třetí částí jsme si řekli, jak máme pokračovat. Snažili jsme se plnit plán a dařilo se nám to. Měli jsme velký tlak, vytěžili jsme z toho ale jen jeden gól. Prodloužení jsme sehráli solidně, akorát se nám nepodařilo pohlídat závěr.

V posledních týdnech ses stal pevnou součástí týmu, jak to prožíváš?
Mám z toho velkou radost, před sezonou by mě to ani nenapadlo. Snažím se poslouchat rady trenérů a hrát tvrdý hokej. Doufám, že jsou se mnou spokojeni. Budu pracovat dál, abych se tady udržel.

Co ti řekli, když jsi poprvé přišel do kabiny?
Říkali, že mám být tvrdý v předbrankovém prostoru a dorážet všechny odražené puky.

Posouval ses i do jiných formací, než je čtvrtá. S kým se ti hraje nejlépe?
S každým starším hráčem, mají už něco odehráno. Když jsem byl mladší, chodil jsem se na ně koukat. Jsem nadšený, že s nimi teď mohu sedět v kabině a učit se od nich.

V zápasu bylo poměrně dost ostrých střetů, máte nějaké instrukce, kdy se do nich pouštět?
Myslím, že právě to je úkol naší lajny. Nabudit spoluhráče z ostatních formací, oni jsou od toho, aby dávali góly. Snažíme se nebrat týmu energii, ale naopak ji dodávat.

V utkání s Litvínovem ses dokonce popral. Je i tohle součástí tvé role?
Nemám problém se do takových střetů kdykoli pustit, myslím si, že to k hokeji patří. Když někdo bude tvrdý na spoluhráče, tak se poperu znovu (úsměv).