Marek Trončinský po Pardubicích: Vydřenou výhrou se dostává morálka do týmu

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – Liberecký bek s reprezentačními zkušenostmi byl v utkání s Pardubicemi na ledě hodně vidět a podle oficiálního zápisu nahrál na dvě branky. Osobní statistiky ho ale v mix-zóně příliš nezajímaly, a tak byl raději za bodový přísun jeho klubu do našlapané extraligové tabulky.

Marku, dnes jste po dvou prohrách zabrali. Určitě to byl ale těžký zápas?
Bylo to vydřené utkání a mělo by nám pomoci do dalších zápasů. V upracovaných zápasech se dostává morálka do týmu.

Na Pardubice jste od začátku vlétli, ale pak přišla menší křeč. Co se přihodilo?
Měli jsme přesilové hry, které jsme nevyužili. Nakonec nám ujeli a dali nám z toho gól, takže je to trošku nakoplo. Třetí třetinu jsme zatlačili a s trochou štěstí jsme vyrovnali.

Marek Trončinský o rozhodující penaltě kapitána: "Méďa v nájezdech dal opět svojí klasiku"

Ty osobně jsi byl v utkání hodně vidět. Zúčastnil ses všeho důležitého. Cítil ses v utkání dobře?
Právě, že jsem se moc dobře necítil. Měl jsem nějaké šance, ale vždy mi puk nějak skočil. Mně se moc nedařilo, ale důležité je, že jsme dnes vyhráli.

Oficiální statistiky ale hovoří jinak. Máš 0+2. Podle neoficiálních dokonce 0+3.
Tolik snad ani nemám. To je nějaká blbost. (Smích). Jestli je to ale pravda, tak jsem rád. Důležité je, že jsme dnes vyhráli.

Myslíš, že je teď znát, že narážíte na týmy z horní poloviny tabulky?
Říkali jsme si to, že máme teď Spartu. Měli jsme Třinec a Plzeň. Zatím máme dva body z těchto zápasů, takže na Spartu pojedeme s cílem vyhrát.

Dnes bylo k vidění celkem hodně nájezdů a trestných střílení. Tomáš Urban mohl v prodloužení z hokejové penalty rozhodnout. Co jste mu řekli na střídačce?
Tomáš dnes hrál opravdu výborně. Nájezd se mu moc nepovedl. Čekal jsem, že naznačí střelu a pak si to stáhne do bekhendu mezi nohy. Co jsem slyšel, tak za Benátky mu to vycházelo často. Nevím. Asi jak tu řvalo šest a půl tisíce lidí, tak chtěl raději vystřelit. (Smích).

I Petr Nedvěd měl dá se říci k dispozici dva nájezdy. Hned v první minutě mohl skórovat z úniku, který ale zakončil trošku pro něj netradičně bekhendem.
Všichni jsme se divili. Asi si myslel, že to Růžička bude čekat, takže ho chtěl překvapit. V prodloužení už to byla klasika. Méďa může vystřelit na vyrážečku nebo lapačku a gólman to nechytí.

V neděli na Spartu jedete trochu v roli outsidera a s tím, že nemáte co ztratit?
Já si nemyslím, že jedeme na Spartu v roli outsidera. Jsou trošku před námi, ale oni ještě neměli žádnou krizi. Určitě tam nejedeme s tím, že nemáme co ztratit. Je to utkání o tři body.

Marku, děkuji za rozhovor a hodně štěstí v neděli.