Marek Zachar: Gól je zásluha celé lajny. Jsem rád, že nám to takhle šlape

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Severočeši prožívají opravdu napínavou sérii proti brněnské Kometě, ale tentokrát se jim však nepovedlo navázat na středeční vítězství a v prodloužení Brnu podlehli. Marek Zachar je zatím jeden z nejvýraznějších hráčů semifinále, jelikož již dvakrát asistoval u gólu Lukáše Krenželoka a poté z jeho nahrávky skóroval. "Trénuji to každý den na tréninku, takže jsem si na tu ránu docela věřil," usmívá se.

Co říct k první brance v prvním semifinálovém zápase, kde jsi měl asistenci? Čekal jsi, že bude Lukáš Krenželok na správném místě?
Viděl jsem ho, jak tam jede, tak jsem mu to zkusil dát. Sice to bylo naslepo, ale našel jsem ho, takže zaplať pánbůh.

I ve čtvrtečním utkání jsi byl hlavně v prvních dvou třetinách hodně vidět. Vypadá to, že tvoje rychlost na Brno platí?
Snažím se jít do každého střídání naplno. To, že padne gól, není jen moje zásluha, ale celé lajny. Jsem rád, že nám to takhle šlape.

Ke konci utkání jste víceméně bránili, jelikož jste byli skoro pořád v početní nevýhodě. Co bys k tomu řekl?
Bohužel jsme jim dali hrozné množství přesilovek. Tomu se musíme pro příště vyvarovat a hlavně jít do zápasu s čistou hlavou.

Jak myslíš, že bude probíhat série na brněnském ledě?
Každý zápas je úplně jiný, Brno je kvalitní soupeř a my nesmíme nic podcenit.

Věříš, že jste schopni přivést alespoň jedno vítězství, abyste si vrátili to, co jste tu ztratili?
Určitě věřím, jsme velmi silný tým. Když půjdeme do zápasu s pokorou, máme na to, abychom zvítězili.

Jak si ty osobně užíváš zápasy v play-off? Proběhla nějaká nervozita?
Odmalička byl můj sen hrát za tady v Liberci za áčko, takže si to užívám na sto procent. Nervózní jsem lehce byl, je to moje první play-off za mužskou kategorii. V průběhu zápasu to ale ze mě rychle spadlo.

V zámoří jsi hrál vyřazovací zápasy za juniory. V čem jsou rozdíly? Dá se to vůbec v něčem srovnat?
Odlišnosti jsou ve všem, muži jsou o úroveň výš, na rozdíl od juniorského hokeje je tento silnější a rychlejší.