Marek Zachar opouští Bílé Tygry

Date of publication Author Klub

Liberec - Rychlonohý útočník Marek Zachar odchází z Liberce po své individuálně nejlepší sezoně. Odchovanec Bílých Tygrů odmítl nabídku svého mateřského klubu a pod Ještědem pokračovat nebude.

Třiadvacetiletý forvard strávil u Bílých Tygrů podstatnou část své dosavadní kariéry. Prošel si všemi mládežnickými kategoriemi a do A-týmu nakoukl už třemi starty v mistrovské sezoně 2015/16. Další dva roky strávil v zámoří v juniorské QMJHL v týmu Sherbrooke Phoenix. Před sezonou 2018/19 se vrátil do Liberce a s Bílými Tygry tak nechyběl u zisku dvou Prezidentských pohárů a jedné stříbrné medaile. Ta druhá mu utekla v ročníku 2020/21, kdy půl sezony hostoval v hradeckém Mountfieldu. V uplynulém ročníku zaznamenal v 65 utkáních 10 branek a přidal 11 asistencí.

Vyjádření sportovního ředitele Patrika Augusty
Měli jsme zájem na pokračování Marka v našem týmu. Jeho prioritou ovšem bylo zkusit angažmá v jiném klubu, což musíme respektovat. V jeho další kariéře mu přejeme hodně štěstí.