Ohlasy k zápasu

Marek Zachar po zápase s Mountfieldem: Bylo to vyhecované, nic jsme si nedarovali

Hradec Králové/Liberec - Tygři se v rámci přípravy podruhé za sebou utkali s Mountfieldem, kterému tentokrát po vyrovnaném průběhu podlehli 1:3. Specifický nádech měl tento zápas pro Marka Zachara, který ještě v minulé sezóně právě v hradeckém dresu působil. Jak se mladý útočník na návrat těšil a co říká na změněný herní styl Východočechů?

Máš za sebou duel v Hradci Králové, kde jsi minulou sezónu působil. Těšil ses na návrat?
Těšil jsem se hodně. Jednak z důvodu, že se sem vrátím, a také vzhledem k tomu, že jsme minulý zápas v Liberci bohužel nemohli dohrát. Sice nám to tentokrát nevyšlo, nedali jsme góly, ale utkání to bylo dobré.

I když to byla “jen" příprava, vypadal zápas z tribuny hodně vyhecovaně. Cítil jsi to tak i na ledě?
Ano, takhle to mezi Libercem a Hradcem vypadá často. Myslím si, že mezi námi panuje velká rivalita. I když to byla příprava, tak jsme si jeden druhému nic nedarovali.

Hradec oproti minulé sezóně změnil herní styl. Bylo to znát?
Určitě ano, také jsem si toho všimnul. Změnili trenéry, přišly nové posily. Rozhodně to bylo poznat.

Není v tomto ohledu styl Hradce podobný tomu libereckému?
Je to tak. V dnešním hokeji se ty styly od sebe obecně moc neliší, ale dá se říci, že náš se tomu hradeckému podobá. Rozdíl je jen v detailech, ale právě ty rozhodují.

Stejný soupeř vás čeká i v prvním kole extraligy...
To, že začínáme s Hradcem, vlastně není tak důležité. Pro nás je hlavní podat co nejlepší výkon. Budeme se soustředit sami na sebe a zase půjdeme zápas od zápasu. Je možné, že v úvodu budeme všichni trochu nervózní, bude to přeci jen první duel sezóny, ale doufám, že to i tak zvládneme.

Marek Zachar si kryje kotouč před soupeřem

Související