Martin Böhm krátce o prvním startu za juniorku

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Zadák Martin Böhm si připsal o minulém víkendu první start za kategorii U19 a vedl si na výbornou. Co patnáctiletý obránce na příležitost říká a jak viděl duely s Kometou a Vsetínem svým pohledem?

Bek Martin Böhm o šanci za juniorku:

„Zápasy jsem si užil hodně, byly to povedené premiéry také díky vítězstvím v obou duelech. Určitě bylo skvělé naskočit v juniorce, jsem moc rád, že se mi to splnilo už tuhle sezonu. O pozvánce jsem se dozvěděl po čtvrtečním zápase s dorostem, když jsem při cestě ze zápasu potkal pana trenéra Loba, který mi to oznámil, v podstatě hnedka na to mi napsal i pan trenér Plodek. V zápasech byl rychlejší a techničtější hokej než v dorostu, na všechno bylo méně času a celkově je liga poměrně kvalitní, protože jak za nás, tak za týmy soupeřů hrajou kluci, kteří již hráli dospělý hokej a mají něco odehráno i v mládežnických reprezentacích.“

Bek Martin Böhm v souboji s Mladou Boleslaví

Bek Martin Böhm o zápasech s Brnem a Vsetínem:

„Byly to oba zajímavé zápasy, v Brně nás podržel brankář Pařík a dali jsme gól v oslabení. Pak to bylo hodně o obraně, naštěstí jsme se nenechali vylučovat a zvládli jsme dobře utkání defenzivně celých 60 minut. Druhý zápas jsme museli dotahovat, ale díky hattrickům Vojty Jiruše a Davida Aubrechta jsme utkání zvládli, zvlášť ve 3. třetině, kdy jsme si řekli v šatně, jak musíme hrát. Utkání jsme vyhráli také díky tomu, že jsme všechno dodrželi. Zpětnou vazbu jsem dostal od pana trenéra Bermanna, který vedl obránce, za obě utkání mě pochválil. Jiné zprávy nemám. Doufám v další šanci, juniorka má pořád před sebou ještě přes měsíc základní části, takže bych byl rád určitě za každou příležitost v této kategorii. Jsem rád, že jsem příležitost mohl dostat a viděl jsem, jak se hraje juniorská Extraliga. Důležité je ale samozřejmě pro mě také hrát dobře v U16, na výkonech právě zde záleží a ovlivní samozřejmě mé případné starty v U19.“