Martin Faško-Rudáš: Benátky? Další možnost, jak se zlepšit

Benátky nad Jizerou/Liberec – Ve středečním utkání Chance Ligy přivítaly Benátky na svém ledě Kadaň a nakonec slavily tříbodovou výhru 4:1. Za libereckou farmu nastoupili i dva stabilní členové tygří sestavy, konkrétně Martin Faško-Rudáš a Jakub Rychlovský. „Takto získáváme cenné zkušenosti v obou ligách,“ pochvaloval si slovenský forvard.

Máš za sebou novou zkušenost. Jaké to bylo nastoupit v první lize?
Bylo to super. Zahrál jsem si dost minut, což mi hodně pomůže. Je to další možnost, jak se zlepšit a být lepším hokejistou. Hrálo se mi dobře. Chyběl tomu akorát gól, sebevědomí by se poté určitě zvedlo. Pomohla mi ale i ta asistence a šance, které jsme měli v prvních dvou třetinách.

Bereš přesun z extraligy do nižší soutěže jako zklamání, nebo naopak jako dobrou šanci se ukázat?
Z žádné negativní stránky to neberu, zklamání to pro mě rozhodně nebylo. Beru pozitivně, že si i s dalšími mladými hráči můžeme takto zahrát více zápasů. Díky tomu získáváme zkušenosti v obou ligách a zvyšujeme si sebevědomí.

Hráli jste proti poslední Kadani. Co ti toto utkání ukázalo?
Duely proti takovým celkům jsou nejtěžší. Od začátku do konce to byl náročný zápas, takže o to více jsme rádi, že se nám povedla první třetina (Benátky ji vyhrály 3:0, pozn. red.). Poté už jsme si to pohlídali.

Co podle tebe teď chybí u áčka?
Celé mužstvo trápí koncovka, musíme na ní zapracovat na trénincích. Až se nám povede nějaký zápas, tak věřím, že to bude lepší a lepší.

Bude to tedy o tom vybojovat nějakou „ošklivou“ výhru?
Je to tak. Musíme začít od píky a hrát ten nejjednodušší hokej. Máme v týmu úžasné hokejisty, věřím, že půjdeme nahoru.