Mládežnický hokej

Martin Maťátko po vítězství nad Olomoucí: Celý zápas jsme odmakali a hráli i výborně takticky

Liberec - První domácí zápas play-off, první výhra. Solidně zaplněná Svijanská aréna dnes přihlížela střeleckému představení staršího dorostu. Deset hráčů si z utkání odneslo alespoň jeden kanadský bod. Jedním z nich byl i silový útočník a tahoun týmu kategorie U18 Martin Maťátko, který po utkání rozdával úsměvy.

Jak se rodilo první vítězství nad Olomoucí?
Nevěděli jsme moc co od nich čekat. Byl to náš první zápas s Olomoucí v sezóně. Hráli výborně takticky, vše co jsme o nich věděli. Jsme všichni rádi, že jsme to dokázali zvládnout a vyhrát hned první zápas.

Byli jsme trošku nervózní, jako před každým pla-off, ale rychle to z nás spadlo.

Pomohl vám ten brzký vedoucí gól?
Ano, hodně. Jak už jsem říkal, před každou vyřazovací částí je hráč nervózní, neví co čekat. První gól celý tým nabudil a pak už se nám hrálo jen lépe a lépe.

Vstřelili jste šest branek a ukázali jste, že hrozí nebezpečí pro branku soupeře prakticky od každého.
Hráli jsme výborně jako tým. Celý zápas jsme odmakali a pracovali i výborně takticky. Je vidět, že to u nás netáhne jen jedna lajna. Jsou produktivní všechny čtyři formace, což je ohromná výhoda i do dalších zápasů.

Maťátko v pohybu dopředu

Zápas ovlivnilo i zranění gólmana Olomouce, který utrpěl ve druhé třetině otřes mozku. Co se stalo?
Já jsem zrovna přišel ze střídačky, takže jsem to moc neviděl. Byl tam velký důraz do branky, což se snažíme hrát celou dobu. Rozhodčí nepískali, takže se asi o žádný faul nejednalo a podařilo se nám z té situace dát regulérní gól. Doufám, že se jejich brankář co nejdřív uzdraví a bude vpořádku.

Ani ne za 24 hodin vás čeká další zápas.
Určitě to bude opět hodně náročné utkání, stejně jako celé play-off. Ale takhle je to naskládané každý rok, takže jsem si zvykl, že hrajeme skoro každý den. Odpočineme si, zregenerujeme a pořádně se připravíme i na zítřejší zápas.

Ohlasy trenéra Milana Plodka a dalších hráčů naleznete ve videu níže:


Liberecká střídačka

Související