Matěj Leden po Zlínu: Za základní část před klukama smekám klobouk

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Juniorka zápasem se Zlínem uzavřela základní část, v které se nakonec umístila na čtvrté příčce. Proti Beranům odehráli Tygři vyrovnané utkání, několikrát vedli, hosté ale vždy dokázali vyrovnat a v třetí třetině nakonec uzmuli tři body pro sebe. Jeden z libereckých gólů vstřelil i šikovný útočník Matěj Leden. Jak hodnotil duel a celou základní část?

Jak se za zápasem s Berany ohlížíš?
Zlín hrál o všechno, což bylo poznat. Zápas měl velmi rychlé tempo, myslím si, že se to podobalo play-off. Bohužel jsme neproměnili naše šance. Klíčové bylo i to, že jsme strávili hodně času v oslabení.

V prvních dvou třetinách se hned třikrát opakoval stejný scénář – vy jste skórovali, Zlín ale rychle vyrovnal…
Je to tak, je těžké říct, proč to tak bylo. Jejich góly většinou padly po našich chybách, několikrát to taky velmi dobře sehráli.

Vstřelil jsi druhý gól Liberce, jak jsi tu situaci viděl z tvého pohledu?
Byla to dobře sehraná akce v přesilovce. Filip Kovář mi přihrál na křídlo, já jsem trochu popojel a vystřelil jsem pod vyrážečku. Naštěstí to tam padlo.

Zápasem se Zlínem skončila základní část. Jak bys ji zhodnotil?
Smekám klobouk před všemi, hlavně před Nezbym a Měchym (Lukášem Nezbedou a Adamem Měchurou, pozn. red.), kteří patřili mezi nejproduktivnější hráče celé soutěže. Uznání patří i trenérům, myslím si, že se takové výkony od nás před sezónou nečekaly.

Je něco, na čem je ještě před začátkem nadstavby potřeba zapracovat?
To asi úplně ne. Je potřeba zapracovat na těch menších detailech, které pak ty nejtěžší zápasy rozhodují. Hlavně ale budeme pokračovat v té hře, která nám přinášela úspěch v základní části.

Cíle jsou tedy nejvyšší?
Určitě. Chceme titul!