Mělo to náboj jako play-off, souhlasí Tomáš Prokůpek po utkání s Plzní

Liberec - Zápas dorostenců proti Plzni (1:2) přinesl 112 trestných minut a pořádnou dávku emocí. Bílí Tygři si z napínavého souboje body neodnesli, trefa Tomáše Prokůpka se ukázala být jedinou na liberecké straně. "Kdyby byl větší rozdíl ve skóre, asi by to takhle vyhrocené nebylo. Ale protože to bylo celou dobu hodně těsné, bylo tam hodně emocí," hlásí rychlonohý útočník.

Souhlasíš s tím, že jste i přes prohru odehráli velmi kvalitní zápas?
Určitě, hráli jsme dobře a bylo to vyrovnané. Trenér zápas také přirovnal ke stylu play-off. Věřím, že jsme se i tímhle utkáním na vyřazovací boje znovu o něco lépe připravili.

Proti Plzni jsi byl jediným libereckým střelcem, trefil ses po krásné souhře.
Už jsem to měl jednoduché. Samuel Jansa mi to přihrál před prázdnou bránu, už mi jen zbývalo ji trefit. Upřímně jsem tu nahrávku ani nečekal, ale naštěstí to tam spadlo.

Utkání s Plzní bylo extrémně vyhecované...
Bylo to v rámci zápasu, k hokeji to patří. Kdyby byl větší rozdíl ve skóre, asi by to takhle vyhrocené nebylo. Ale protože to bylo celou dobu hodně těsné, bylo tam hodně emocí. S Plzní to takhle bývá.

A to se můžete potkat i v play-off!
Určitě by to byla hodně vyhecovaná série. Možná, že by těch trestných minut padalo ještě více.

Ve třetí části už se nicméně emoce trošku uklidnily. Byl to z vaší strany záměr – vzhledem k tomu – že jste potřebovali tvořit hru?
Jojo, trenér nám o přestávce říkal, ať hodně bruslíme a napadáme, že to na Plzeň platí. Tak jsme vysoko forčekovali a tím jsme získávali puky. Pramenil z toho i tlak.

I přes velkou aktivitu a zajímavý tlak vás nicméně soupeř do tolika gólových šancí už nepustil.
Myslím si, že jsme i měli celkem dost nadějných příležitostí. Akorát Plzeň věděla, že už se nemusí nikam hnát a že jsme to my, kdo potřebuje skórovat. Více tedy bránila a chtěla to dohrát ze zabezpečené defenzivy.

Patříš mezi nejmladší hráče v týmu U17. Jak charakterizuješ své úkoly na ledě?
Vzhledem k tomu, že hraji třetí lajnu a někdy desátého útočníka, mám za úkol hodně forčekovat a odvádět i černou práci.