Mezinárodní zápasy mi dodaly jistotu, říká Jakub Dvořák

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Bílí Tygři museli v druhém souboji s Litvínovem opět dotahovat, scénář z minulého, nakonec vítězného klání, se však neopakoval. Další povedený start za A-tým nicméně přidala mladá obranná kometa v podobě Jakuba Dvořáka.

Sbíráš stále další zkušenosti v A-týmu, jaké se v tobě mísí pocity?
Je pro mě skvělá zkušenost, že tu můžu být s takovým týmem. Strašně moc si to užívám a jsem rád za každou příležitost, kterou mi trenéři dají.

Byl pro tebe přechod z juniorského hokeje na ten seniorský hodně náročný?
Osobně jsem to čekal horší. Kluci jsou tady samozřejmě vyzrálejší a silovější, takže si na to pomalu zvykám. Doufám, že se do toho brzo dostanu.

Jaké to je sedět ve tvém nízkém věku v kabině A-týmu se zkušenými hráči?
Je to skvělé. Poznávám spoustu nových věcí, všichni kluci mi radí a za to jsem moc rád.

Na ledě působíš hodně sebejistě. Čím si to vysvětluješ?
Těžko říct. Myslím si, že mi pomohly nedávno odehrané zápasy na mezinárodní úrovni. Díky tomu jsem asi na ledě klidnější a víc mi to jde.

Říkal ti trenér Augusta, jaké s tebou má v budoucnu úmysly?
Nějaké plány máme, ale všechno se bude odvíjet od mého osobního výkonu.

Pojďme k poslednímu odehranému utkání. Jak hodnotíš druhý souboj proti Litvínovu?
Myslím si, že jsme měli v zápase dobré šance a je škoda, že nám to tam v závěru nepadlo. Musíme zlepšit celkovou hru a od toho se potom dál odvíjet.

V průběhu utkání došlo ke změnám složení obranných dvojic. Příprava je pro takové rotace ideální, viď?
Určitě ano. Myslím si, že trenér tak rozhodl právě kvůli vyzkoušení jiných variant. Nevidím v tom nic špatného a domnívám se, že nám to tak vyhovovalo.

Zbývá vám poslední přípravné klání před startem extraligy. Je podle tebe tým připraven?
Podle mě máme v týmu ještě pár nerovností, které musíme doladit. Když ale budeme všichni fungovat jak máme, tak budeme úspěšní.

Jakub Dvořák při obranné práci