Rozhovory

Mislav Rosandič o bronzu z olympiády: Jsou to vzpomínky do konce života

Liberec - V původní nominaci nefiguroval, nakonec se však Mislav Rosandič podílel na historickém úspěchu. Na nedávno uplynulé olympiádě se stal pevným kamenem slovenské sestavy a měl výraznou zásluhu na zisku bronzových medailí svého týmu! „Oslavy v Bratislavě byly bravurní. Teď jsem ale zpět v Liberci a je před námi ještě hodně práce,“ říká šikovný obránce.

Co pro tebe bronzová medaile znamená?
Je to velký úspěch, strašně si toho vážím. Pro slovenský hokej je to první historická medaile z olympiády, lidi se o to strašně zajímali. Doufám, že jsme je tímhle potěšili.

Jak probíhaly oslavy?
Ty tři dny byly fakt skvělé, moc jsme si je užili. Nejdříve jsme měli jízdu městem a poté jsme vystoupili na podium. Zazpívali jsme si, popili šampaňské… Bylo to bravurní, jsou to vzpomínky do konce života.

Vzpomněl sis v tu chvíli na vaše předchůdce, kteří vybojovali pro Slovensko jiné úspěchy?
Ale ano, i když já jsem přišel na Slovensko až v roce 2008, takže si pamatuji jen to poslední stříbro z mistrovství světa. V Pekingu s námi ovšem byli Ján Lašák s Miroslavem Šatanem, kteří nám říkali, že se máme po příjezdu na co těšit.

Kdy ses vrátil do Liberce?
Vrátil jsem se ve středu po oslavách. Před zápasem s Plzní jsem stihl jeden trénink. Bylo potřeba se trochu zklidnit, čeká nás ještě hodně práce.

Jak tě přivítali spoluhráči v kabině?
Jedno pivo jsme si dali, žádné velké oslavy ale nebyly. Máme teď hodně nahuštěný program, hrajeme prakticky ob den. Nicméně doufám, že si to vynahradíme po play-off (úsměv).


Mislav Rosandič v Pekingu; FOTO: Vladimír Koča

Související