Mladí Tygři loni úspěšně reprezentovali ČR

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Celkem sedm hráčů působících v mládežnických výběrech Bílých Tygrů se v loňské sezóně představilo v mládežnických reprezentacích. Liberecký klub tak dodal reprezentaci do „16“, „17“, „18“ a „20“ let hned několik talentů. Už letos v červnu se navíc hned další hráči objevili na přípravných kempech mládežnických reprezentací.

Lukáš Vařecha, Daniel Skalický, Jaroslav Vlach, Tomáš Filippi, Patrik Urban, Matěj Psota a Josef Mikyska. Těchto sedm mladíků se během sezóny 2009/2010 představilo v mládežnických výběrech České republiky. Někteří z nich dokonce několikrát, a dvojice Filippi – Vlach si navíc zahrála na světovém šampionátu hráčů do osmnácti let v běloruském Minsku.

Sedm mladých Tygrů obléklo v sezóně 2009/2010 dres ČR.

Nejmladšími z vyjmenovaných reprezentantů jsou Matěj Psota s Josefem Mikyskou. Oba si v reprezentační „16“ připsali šest startů a rozhodně si nevedli špatně. Mikyska si připsal dva kanadské body, Psota dokonce ještě o jeden víc. V o rok starší kategorii se pevným článkem týmu stal Partik Urban. Hráč, který vloni vedle staršího dorostu okusil i libereckou juniorku nastoupil za reprezentaci celkem třináctkrát a vedle jedné branky si připsal další čtyři gólové asistence.

O rok starší výběr, tedy reprezentace do „18“ let hodně stál na produktivním útočníkovi Tomáši Filippim. Ten prakticky nescházel na akcích tohoto výběru, stihl i již zmiňovaný světový šampionát a celková bilance talentovaného hráče je také více než solidní. Šestnáct startů a dvanáct bodů. Vedle Filippiho se v „18“ představil i Jaroslav Vlach, který v současné době již ale zkouší štěstí za oceánem.

V nejstarší mládežnické reprezentaci, tedy juniorském výběru do „20“ti let, se v sezóně 2009/2010 představili dva Tygři. Lukáš Vařecha si zahrál ve třech zápasech, Daniel Skalický si připsal o jedno utkání více, na dvou gólech se navíc podílel asistencí.

Mládežnické týmy měly v červnu na programu přípravné kempy, kterých se většinou účastnily širší kádry, ze kterých by měli vzejít hráči pro pozdější akce příslušných reprezentačních výběrů. Na minikemp výběru do „16“ti let byl pozván obránce Michal Beránek. V o rok starší reprezentaci se opět představila dvojice Psota – Mikyska a v „18“ měl své místo forvard Urban. Na juniorský reprezentační kemp byl pak pozván Michal Bulíř, jeho spoluhráč z juniorky a Benátek Daniel Skalický zůstal mezi náhradníky.