Mladí Tygři všech kategorií v reprezentaci!

Date of publication Author Redakce

Liberec - S reprezentačními pozvánkami jako kdyby se v poslední době roztrhl pytel. Tygři nechybí v nominaci kategorií U20, U19 ani U18, kdo se objeví na prestižních turnajích?

Kategorie U20 - Lakatoš míří do Švédska

I v aktuální sezóně neunikl Dominik Lakatoš pozornosti trenérů národního týmu do dvaceti let. Zúčastní se soustředění a následného Turnaje čtyř zemí ve švédském Gothenburgu. Klání se uskuteční od 31. října do 6. listopadu.

Šikovný forvard si v letošní sezóně prozatím připsal v třinácti extraligových utkáních tři branky a dvě asistence. Ve statistice účasti na ledové ploše docílil hodnoty + 5.

Nominace české reprezentace: Jakub Škarek, Petr Kváča - Martin Weinhold, Marian Adámek, Lukáš Doudera, Petr Kalina, David Kvasnička, Daniel Krenželok, František Hrdinka - Lukáš Anděl, Dominik Lakatoš, Ivan Ďurač,Filip Zadina, Tomáš Havránek, Martin Nečas, Lukáš Jašek, Ondřej Procházka, Petr Kodýtek, Kristian Reichel, Radek Koblížek, David Kaše, Adam Kubík.

Ve sprinterském souboji Dominik Lakatoš

Kategorie U19 - Skandinávie čeká i devatenáctku, v nominaci Husa s Bělohorským

Zatímco reprezentace do dvaceti let poletí do Švédska, devatenáctku čeká země Suomi. Z tygřích mládežnických celků se do národního výběru probojovali hned dva hráči. Pozvánku obdržel obránce Jakub Husa a útočník Matouš Bělohorský.

Ve finském Espoo naše mužstvo sehraje hned tři soutěžní zápasy se stejně starým tamním výběrem. Mezi náhradníky působí ještě Albert Janele, jenž si připsal kromě juniorky i několik startů za Benátky nad Jizerou. Zápasy bude mít na programu kategorie U19 mezi 4.-6. listopadem.

Nominace české reprezentace: Milan Klouček, Adam Wolf, Dominik Pavlát - Jakub Husa, Ladislav Pospíchal, Michal Furch, Jan Bartko, Filip Haman, Lukáš Kaňák, Tomáš Hanousek - Matouš Bělohorský, Aleš Heinrich, Filip Dvořák, Roman Dymáček, Jan Bečvář, Jan Dufek, Ondřej Šulek, Marek Rubner, Tomáš Vracovský, Tomáš Guman, Radovan Pavlík, František Wágner, Štěpán Fryšara. Matouš Bělohorský před utkáním

Kategorie U18 - Do USA se podívá po Memoriálu Ivana Hlinky Bednář, doplní ho Hrabík

Po vydařeném Memoriálu Ivana Hlinky, kde byl Jan Bednář důležitou součástí týmu, se probojoval i do nominace na Turnaj pěti zemí v americkém Plymouthu. Reprezentovat bude také Kryštof Hrabík, který se vešel mezi čtrnáct vybraných útočníků.

Mezi náhradníky působí ještě jeden liberecký obránce - Vratislav Kunst. I ten tak má šanci podívat se 2.-5. listopadem do Spojených států amerických. Celá nominace projde zúžením po přípravném kempu.

Nominace české reprezentace: Tomáš Vomáčka - Jiří Patera, Dominik Pavlát - Jan Bednář, Matouš Horský, Daniel Bukač, Filip Král, Dalimil Mikyska, Jakub Galvas, Michael Gaspar, Radim Šalda, Ondřej Buchtela - Kryštof Hrabík, Martin Kaut, Matěj Novák, Marek Škvrně, Jan Hladonik, Jan Kalus, Jakub Pour, Jan Kern, Ostap Safin, Jaroslav Dvořák, Jáchym Kondelík, Ondřej Machala, Jan Svoboda, Filip Chytil.

Bednář v repre

Kategorie U18 ženy - Trojlístek Tygřic na přípravném varnsdorfském kempu

Karolína Hornická a Věra Horáková byly vybrány na přípravný kemp kategorie U18 ve Varnsdorfu. Ten se uskuteční 4.-6. listopadu. Mezi náhradnicemi působí také velká brankářská naděje českého ženského hokeje Viktorie Švejdová.

Viktorie Švejdová repre