Musíme ukázat větší pracovitost i vůli, burcuje Adam Musil

Date of publication Author Martin Pacák

Liberec - Čtvrté měření sil v semifinále dopadlo lépe pro Spartu, která po vítězství 5:0 odvrátila konec série. Tygři tak nyní vedou 3:1 na zápasy a v neděli je čeká tuhý boj o proměnění druhého mečbolu. „Chceme si z Prahy přivézt postup. Jsme si ale samozřejmě vědomi toho, že to nebude snadné,“ říká Adam Musil.

Mohl bys zhodnotit nepovedené utkání?
Dali nám pět gólů, tentokrát byli ve všem lepší. Ale co se stalo, stalo se. Nyní se musíme soustředit na neděli.

Jak se k tomu v kabině postavíte? Bude asi důležité se nenechat prohrou příliš rozhodit...
Nepovedl se nám jeden zápas, musíme to hodit za hlavu. Je potřeba si dobře odpočinout, potrénovat a příště být mnohem lepší.

Tentokrát jste nevyužili ani jednu přesilovku. Změnila Sparta svou hru v oslabení?
Nemyslím si, spíše jsme nebyli tolik připraveni. Měli bychom v početní výhodě hrát s větší intenzitou a přepracovat je.

Co jste měli ke konci za takřka rozhodnutého stavu v hlavách?
Mrzelo mě to hlavně kvůli Kvakymu (Petr Kváča, pozn. red.), který předvádí výborné výkony. My ho v tom ale nechali plavat. Za něho mě to štve nejvíc. Příští utkání musíme ukázat větší pracovistost, intenzitu i vůli, jež nám chyběla.

Je asi obtížné urvat čtvrtou rozhodující výhru proti natolik silnému oponentovi, že?
Ovládli základní část se ziskem Prezidentského poháru, takže kvalitu určitě mají. My si jsme samozřejmě vědomi toho, že to nebude snadné. Nyní se potřebujeme připravit na nadcházející střetnutí, naším cílem je v Praze odvést pracovitý a týmový výkon. Chceme si odtamtud přivézt postup.

Adam Musil se připravuje na bekhendové zakončení