Na konci se může i jeden bod počítat, říká Tomáš Filippi po bitvě se Spartou

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - V Home Credit Areně se hrál parádní hokej. Bílí Tygři proti Spartě dvakrát vyrovnali skóre, k čemuž gólem přispěl Tomáš Filippi. Nakonec rozhodovaly až nájezdy, které se Tygrům příliš nepovedly. "Párkrát nám to tam přeskočilo," mrzí lídra liberecké produktivity.

Přestože jste nakonec prohráli, výkon nebyl vůbec špatný. Vidíš to stejně?
Myslím, že jsme odehráli dobré utkání a bojovali jsme. V první třetině jsme puk měli hodně na svých hokejkách, škoda jen, že nám tam něco nepadlo. Rozhodlo neproměňování šancí a přesilovek. I když jsme jednu početní výhodu využili, mohli jsme jich zúročit více.

Užil sis prodloužení? Oba týmy měly své šance, bylo se na co dívat.
Já jsem si ho moc neužil, protože jsme hráli hodně bez puku. (úsměv) Po šedesáti minutách se už ale jede na krev. Škoda, že jsme toho nedokázali vymyslet víc.

Může vás dnešní výkon znovu pomoci nasměrovat tím správným směrem?
Upřímně bych radši hrál hrozně a získal tři body, než prohrát po kvalitním výkonu. Těžko se mi to hodnotí, když jsme nevyhráli. Ale pořád říkám, že na konci se může i jeden bod počítat. Samozřejmě škoda, že jsme nezískali více. Ale přijel velice kvalitní soupeř, který nám nedal nic zadarmo. Gratulace do sparťanské kabiny!

V posledních zápasech musíte hodně dotahovat, to asi pohodě úplně nepřidává.
Tak samozřejmě by nám pomohlo, kdybychom vedli. Ale je evidentní, že koncovka nám teď dělá problémy. Musíme na tom pracovat.

Při nájezdech se trošku zdálo, že jste bojovali s ledem. Byla hrací plocha v dobrém stavu?
Spíš bych to vyčítal nám, byla to naše nešikovnost. Párkrát nám to tam přeskočilo, nemělo by se to stávat.

Tomášové Filippi a Záborský cloní brankáři