Na soustředění reprezentace U18 byli povoláni hned čtyři Tygři

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Reprezentační osmnáctka se začíná pomalu připravovat na mistrovství světa, které budou v dubnu hostit Spojené státy. Národní tým čeká mezi 13. a 20. prosincem soustředění ve Vyškově, kde bude mít Liberec minimálně čtyřnásobné zastoupení!

Restart programu reprezentační osmnáctky v přetrvávající nejisté situaci má poměrně jasný důvod. I této kategorii totiž v kalendáři zůstalo mistrovství světa, které by měly v dubnu hostit Spojené státy. Proto Češi musí začít alespoň s nějakou přípravou, zatímco další výběry si ještě počkají.

Trenéři Jakub Petr, Tomáš Martinec a Radim Skuhrovec nachystali soustředění pro 34 hráčů, které se uskuteční od neděle 13. do neděle 20. prosince ve Vyškově. Jen co velmi kvalitní prostory místního areálu opustí dvacítka, nastěhují se do nich tedy okamžitě mladší následovníci.

Bílí Tygři budou mít zastoupení na všech postech. Nominováni byli totiž gólman Daniel Král, obránci Martin Böhm s Jakubem Šedivým a útočník Adam Měchura. Další trojice libereckých hráčů ve složení Petr Gajda, Jakub Hujer a David Putz navíc čeká na potenciální šanci mezi náhradníky. Gratulujeme!

Nominace českého týmu:

Brankáři:

Daniel Král (Liberec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav), Patrik Hamrla (Karlovy Vary).

Obránci:

Sebastian Jasečko, David Moravec (oba Mladá Boleslav), David Špaček (Plzeň), Martin Böhm, Jakub Šedivý (oba Liberec), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Marek Chvátal (Sparta Praha), Tomáš Machů (Vítkovice), Jiří Ticháček (Rytíři Kladno), Ondřej Cubo (Rauma, Finsko), Tomáš Hamara (Tappara Tampere, Finsko), Adam Srdínko (KooKoo, Finsko).

Útočníci:

Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Dominik Soukup (Plzeň), Petr Moravec, Lukáš Pajer (oba Hradec Králové), Jan Krupička (Sparta Praha), Jakub Brabenec (Kometa Brno), Martin Ryšavý (Vítkovice), David Skuhrovec (Litvínov), Dominik Rymon (Karlovy Vary), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Matyáš Šapovaliv (Rytíři Kladno), Adam Měchura (Liberec), Michal Ramik (Třinec), Marek Brada (Björklöven, Švédsko), Matouš Menšík (Charlottetown, QMJHL), Šimon Marha (Ambri-Piotta, Švýcarsko), Jakub Kos (Ilves Tampere, Finsko), Jakub Altrichter (Mora, Švédsko).