Ohlasy k zápasu

Najel jsem si do brankoviště a snažil se tečovat, říká o svém prvním gólu v sezóně Petr Kolmann

Liberec — Bílí Tygři si připsali již desátou výhru v řadě, když na domácím ledě předčili Třinec poměrem 5:0. Rozhodující gól si připsal Petr Kolmann, pro kterého to navíc byla první trefa v sezóně! „Předtím jsme pětkrát za sebou prohráli. O to více si teď vážíme toho, že vítězíme,“ svěřil se zkušený obránce.

Jak se za utkáním s Třincem ohlížíš?
Strašně dlouho se hrálo bez gólu a byl to vyrovnaný zápas. Poté jsme se dostali do vedení, což byl jeden z klíčových momentů. Nám se hrálo lépe a Třinec to musel v závěrečném dějství trochu otevřít. Z toho poté plynuly naše další čtyři branky.

Byl tedy tvůj zásah ten zlomový?
Když člověk vede 1:0, tak je to takové ošemetné. Po druhé trefě už to z nás spadlo, více jsme si věřili. Následoval třetí gól a bylo v podstatě rozhodnuto.

Dlouho to bylo 0:0, hrálo se ze zajištěných obran. Byl to po prvním zápase s Třincem, kdy jste inkasovali pětkrát, váš záměr?
Týden jsme nehráli, nechtěli jsme udělat chybu jako první. Nevím, s jakou taktikou Oceláři přijeli, nicméně hodně se soustředili na defenzivu. Proto to nejspíš bylo tak dlouho vyrovnané.

Máte za sebou desátou výhru v řadě. Jak velká je v kabině pohoda?
Předtím jsme prohráli pětkrát za sebou, byli jsme psychicky dole. O to víc si teď vážíme toho, že vítězíme, a budeme tu šňůru chtít co nejvíce natáhnout.

V čem je aktuálně největší síla vašeho mančaftu?
Máme obrovskou sílu. Dáváme góly a posledních deset utkání jich oproti tomu málo inkasujeme.

V utkání jsi skóroval pro obránce poněkud netypickým způsobem. Jak ses ocitl před bránou?
Měli jsme situaci tři na dva, kterou jsem podporoval. Puk se odrazil za bránu, tak jsem pro něj dojel. Poté se kotouč dostal nahoru, já si najel do brankoviště a snažil se tečovat.

Dominik Hrachovina mimo jiné předvádí velmi dobré výkony při práci s holí. Jak moc to obráncům pomáhá při rozehrávce?
Je to super, nezdržuje nás to v pásmu. Dominik hned nepřikrývá puky a rozehrává, díky čemuž nemáme buly v obranné třetině. Děláme poté méně chyb a nedostáváme góly. Pomáhá to hodně.


Fotogalerie

Související