Ohlasy k zápasu

Nedali jsme góly v rozhodujících momentech, mrzelo Radana Lence

Liberec - Nájezdové drama nakonec Tygři nezvládli. Svěřenci trenéra Patrika Augusty byli sice po většinu zápasu s Vítkovicemi na ledě více vidět, dali ale jen jeden gól a nakonec prohráli 1:2 po samostatných nájezdech. Jediným úspěšným libereckým střelcem byl Radan Lenc. Co říkal člen elitní liberecké formace po konci utkání?

Co rozhodlo zápas proti Vítkovicím?
Měli jsme spoustu šancí, bohužel jsme to tam nedotlačili. Vítkovice nám zničehonic daly vyrovnávácí gól, což je nakoplo. Nezvládli jsme ty nejdůležitější momenty.

Dalším důležitým bodem byly asi vaše nevyužité přesilovky...
Je to tak. Třeba právě ve Vítkovicích nám vyšly, v domácím zápase nám to tam ale nepadlo. Je to škoda, nic se však neděje. Hodíme to za hlavu a jdeme dál do dalších zápasů!

Proti Rideře jste nedávno hráli, jak se dnešní domácí zápas odlišoval od toho ostravského?
Ve Vítkovicích jsme dali čtyři góly a bylo po zápase. To se dnes nepovedlo, Vítkovice mají ohromně kvalitní tým, teď hrají o udržení, takže srdnatě bojují do poslední chvíle. Hra v domácím zápase byla celkově vyrovnanější, hrálo se až do nájezdů.

Jak jsou takovéhle zápasy těžké pro psychiku?
Netrefení prázdné brány, tyčka nebo břevno, to všechno samozřejmě byla voda na vítkovický mlýn. Jejich gólman se rozchytal, nic z něj nevypadlo. Naopak náš brankář nebyl v tempu, nešly na něj střely, bylo to pro něj hodně těžké.

V dalším kole vás čeká Mladá Boleslav. Co od nedělního utkání očekáváš?
Další důležitý zápas. Boleslav je urputný tým, který bojuje a nic nenechá zadarmo. Budeme to chtít chytit od začátku. Uděláme všechno proto, abychom odvezli plný počet bodů. Musíme hrát naši hru, věřím, že přinese ovoce.

Ty jsi v Mladé Boleslavi vyrůstal a několik sezón jsi za Bruslaře nastupoval, vnímáš zápasy proti nim jinak?
Už ne, je to pro mě další normální extraligové utkání.

Fotogalerie

Související