Největší problém? Zbytečná vyloučení, má jasno Adam Klapka

Date of publication Author Martin Pacák

Liberec – Tygři v Hradci začali slibně, pak je ovšem srazila hra v nerovnovážném počtu hráčů na ledě. Nejprve totiž inkasovali ve vlastní výhodě, načež si cestu k potenciálním bodům zkomplikovali častými vyloučeními. „Je to jeden z našich největších problémů, navíc se jednalo o zbytečné fauly,“ mrzí po zápase mladíka Adama Klapku.

Bohužel to ani tentokrát nevyšlo. Není to už v této fázi převážně o hlavách?
Myslím, že určitě. Na trénincích do toho dáváme všichni sto procent a děláme vše, abychom tu sérii zlomili. Věřím, že v neděli se to povede a vyhrajeme.

Zprvu jste byli aktivní, to se ale změnilo s častými oslabeními. Na tom by to chtělo zapracovat, co říkáš?
Je to jeden z našich největších problémů. Zkrátka nemůžeme – a už vůbec ne tady v Hradci – být tak často vylučováni. Navíc to byly útočné fauly, které nás zbytečně oslabují. Polovinu týmu hra v oslabení utahá, druhá se neudržuje ve správném tempu. Není to dobré a musíme to zlepšit.

Když Hradečtí ve vaší powerplay otevřeli skóre, byl jsi mimo jiné na ledě i ty. Kde se stala z tvého pohledu chyba?
V útočném pásmu jsme prohráli souboj a oni jeli tři proti dvěma. Před brankou jsme si nepohlídali jednoho hráče, byl tam sám a dorazil to do branky.

Tomáš Filippi o obdrženém gólu ve vlastní přesilovce:

„Strašně to tým zasáhne. A nejen nás, ale asi i jakékoli jiné mužstvo. O to víc, pokud jste v naší situaci.“

V závěru to vypadalo, že se snažíte Mountfieldu hru znepříjemnit důrazem v soubojích. Pramenily z toho ovšem další trestné minuty...
Celý zápas jsme chtěli hrát tvrdě, aby věděli, že jim nic nedáme zadarmo. Bohužel jsme to místy přeháněli a sudí to potrestali.

Pod Bílou věží vás čekala mohutná kulisa domácích příznivců, vnímali jste to?
Ani ne. Tohle si moc nepřipouštíme a snažíme se naplno soustředit na práci na ledě, ta je pro nás klíčová.

Ty osobně jsi proti Hradci dostal poměrně dost prostoru, a to včetně přesilovky. Je to povzbuzení do dalších utkání?
Určitě jsem rád za šanci od trenérů. Jen mě štve, že jsem jim to nijak výrazně neoplatil. Doufám, že příležitost ještě dostanu a budu jim to moci splatit.

Kdybys mohl na závěr vypíchnout jednu věc, na níž je třeba pracovat, abyste přerušili řadu proher, co by to bylo?
Jednoznačně vyloučení. To je to, co nás sráží dolů.

ÚVODNÍ FOTO: Stanislav Souček (Mountfield HK)