Noví kluci jsou šikovní. Věřím, že s nimi budeme úspěšní, říká Ladislav Šmíd

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Ladislav Šmíd bohužel vinou zranění přišel o poslední play-off, v němž Tygři postoupili až do finále. Nyní už je ale připravený předvádět svůj hokejový um v nadcházející sezóně, do které navíc půjde s novým parťákem v obraně. „Zatím to vypadá, že to bude T.J. Melancon. Anglicky umím, takže by to mělo být v pohodě,“ myslí si zkušený bek.

Pojďme se ještě vrátit k minulé sezóně, kterou jsi bohužel nemohl dohrát. Jak jsi sledoval tažení Tygrů do finále?
Koukal jsem přes internet na každý zápas. Bylo to úžasné, tým se semkl. Byli jsme oslabení, kluci ale ukázali neskutečnou vnitřní sílu. Škoda, že to nevyšlo.

Bral jsi jako pozitivum tvého předčasného konce aspoň to, že jsi mohl dřív do Kanady za rodinou?
Určitě ano, i tak mi to ale bylo hodně líto. Mám to už za pár. Tohle bude má poslední sezóna a každý takový ztracený ročník zamrzí. S dětmi jsme si to každopádně užili. Měl jsem také čas na rehabilitaci, takže snad budu v září maximálně připraven.

Nyní už jsi zpět v Liberci. Jak ses těšil na spoluhráče?
Hrozně moc! Hokej je fajn, nicméně největší sranda je v kabině. Některé tváře jsem neviděl několik měsíců, takže je super být zpátky. Otázkou je, zda se ostatní těšili na mě, není to se mnou jednoduché (smích).

Tomáš Hanousek před tebou radši utekl do Karlových Varů...
Asi ano. Nedávno jsem ho ovšem viděl, když jsme zapíjeli mého nově narozeného syna. Hodně mi chybí, jsme velcí kamarádi. Určitě ho budu na dálku sledovat.

V Liberci ses rovnou zapojil do tréninků na ledě. Měl jsi možnost si zabruslit i v Kanadě?
Nebyl jsem. Do Česka jsem se vrátil už na začátku července, takže nebyl důvod chodit na led v zámoří. Poprvé jsem byl až v Liberci a podle mě to stačí. První přípravný zápas je až v půlce srpna, takže máme spoustu času.

Co vůbec říkáš na obměnu kádru přes léto?
Kluci, kteří přišli, měli loni výbornou sezónu, takže nějaká očekávání od nich máme. Podle mě se rychle adaptují. Jsou šikovní, takže doufám, že s nimi budeme úspěšní.

Máte už od trenérů nějaké náznaky, kdo s kým bude hrát? Například kdo bude tvůj parťák v obraně.
Myslím si, že se mnou bude hrát T.J. Melancon. Mělo by to fungovat, je to pravák, dobře bruslí a má skvělou střelu. Hany (Tomáš Hanousek, pozn. red.) mi bude samozřejmě chybět. Nový spoluhráč ale bude v pohodě. Anglicky umím, takže si budeme rozumět.

Ladislav Šmíd a T.J. Melancon si již spolu vyzkoušeli hrát na tréninku