Od začátku jsme do toho šlápli, těší Klepiše. Zákroky Kváči? Wow!

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Gól, asistence a parádní výkon. Jakub Klepiš ve čtvrtém utkání série se Spartou zářil a výrazným způsobem přispěl k tomu, že se čtvrtfinále v pondělí vrátí do O2 areny. "Dáme do toho všechno," hlásí zkušený matador.

Těší tě výhra o to víc, když si vzpomeneme, jak nešťastně skončilo minulé utkání?
Pocit je to samozřejmě dobrý, protože jsme vyhráli. Co se týče toho včerejšího vyloučení... To už asi není potřeba komentovat, každý si udělal obrázek sám. Myslím, že jsme si za vítězstvím od začátku šli a výborně nás podržel Kvaky, který hlavně ve třetí třetině chytil několik jasných gólů. Velký dík jemu i celému týmu!

Zároveň jste se poprvé prosadili při hře pět na pět. Jak důležité to dnes bylo?
Těžko říct. Je hezké, že jsme dali gól při hře pět na pět, ale ve výsledku je jedno, jak se vám branku podaří vstřelit.

Bylo trošku symbolické, že jsi ten gól dal právě ty...
Asi se mi to za ten včerejšek trošku vrátilo, ale nevím.

Dnes ani nebylo tolik vyloučení, v porovnání s minulými zápasy. Čím to bylo?
Pískali jiní rozhodčí a nechali to volnější. Myslím si, že benevolentnější metr k tomu během play-off patří. Je ale samozřejmě důležité, aby z toho nebyly nějaké zákroky za hranou a aby se nikdo nezranil.

Podařilo se vám sérii vrátit do Prahy. Věříš, že po takovém výkonu můžete čtvrtfinále prodloužit ještě víc?
Musíme dát znovu o gól víc a zopakovat dnešní výkon. Hrát týmově, zodpovědně a znovu nebýt vylučovaní, protože víme, jak dobré přesilovky Sparta má. Dáme do toho všechno.

V některých momentech se k vám přiklonilo i štěstí. Řekl bys, že jste mu šli naproti?
Dá se říct, že asi jo. Šlápli jsme do toho od začátku a byly tam i pasáže, kdy nás přehrával soupeř. Štěstí k tomu patří, můj gól byl taky trošku náhodný. Plácl jsem do toho a brankáři puk propadl pod rukou. Kvaky navíc chytil extra věci, které byly "wow."

Bylo hodně těžké se psychicky oklepat z toho minulého utkání?
Jsme teď na hraně a nezbývalo nám nic jiného. Je to taková otřepaná fráze, ale samozřejmě chceme vyhrát každý zápas, bez ohledu na stav série. První utkání na Spartě se nám vůbec nepovedlo, avšak myslím si, že jinak výkony nebyly špatné. Dnes se štěstí přiklonilo k nám.