Ondřej Vitásek: Jsme šťastní, teď už se ale musíme připravit na Spartu

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec – Tygři po sérii šesti porážek konečně zvítězili, když porazili doma Motor z Českých Budějovic. Nemalou měrou se na důležité výhře podílel i Ondřej Vitásek, který vsítil druhý gól Severočechů. „Je jedno jestli branky vstřelí obránci nebo útočníci,“ svěřil se již zmíněný obránce.

Střeleckou smůlu nakonec prolomili obránci, čím to bylo?
Už jsme se na to nemohli s Ladislavem Šmídem dívat, tak jsme to vzali na sebe (úsměv). Díky bohu to vyšlo. Jsme rádi za tři body, snad jsme konečně prolomili smůlu.

Jsi teď v roli střelce?
Myslím, že je jedno, jestli střílí obránce nebo útočník. Chtěli jsme dávat góly na krásu, to se nevyplatilo. To můžeme hrát, až budeme mít nahrané body, teď musíme útočit všichni.

Zápas na začátku nevypadal dobře, bylo hodně vyloučení. Čím to bylo?
Byla velká motivace, útočníci do toho šli po hlavě a z toho pramenily fauly. Po první třetině jsme byli trochu dole, ale otočili jsme to a zbytek duelu jsme dominovali.

Snažili jste se jako zkušení hráči nějak uklidnit mladé?
Ano, my jsme to zažili, tak jsme museli povzbudit ostatní. Vždy musíme táhnout za jeden provaz.

Zvedla výhra sebevědomí v kabině?
Každé vítězství je důležité. Po tom, co se nám stalo, si ho vážíme o to víc.

Jaká byla po zápase atmosféra v šatně?
Jsme šťastní. Do půlnoci můžeme slavit, ale další den jdeme do práce a musíme se začít připravovat na Spartu, se kterou hrajeme v pátek. Chceme zvítězit ve všech zápasech.