Pařík z MS U18: Bělorusko chtělo víc, ve volnu jsem koukal i na Áčko

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Pětice Tygrů bojuje na mistrovství světa do osmnácti let. Mezi nimi je i brankář Lukáš Pařík, který výrazně pomohl svému celku k posledním dvěma výhrám nad Finskem (4:2) a Švýcarskem (8:2). Po nepříznivém začátku turnaje, kdy Češi prohráli s Běloruskem (3:4), si tak družina kouče Hadamczika zajistila čtvrtfinále.

Co bys řekl k úvodním třem zápasům MS?
První zápas nám nevyšel. Bělorusové nás zaskočili, bohužel chtěli vyhrát víc než my... Ve druhém utkání jsme to naopak zvládli. Ačkoliv duel se Švýcarskem skončil naší vysokou výhrou 8:2, hra byla vyrovnaná. Proti Finsku to naopak bylo úplně jiné než první dva zápasy turnaje. Hrálo se více takticky a hra byla vyrovnaná. Pomohly mně pětkrát tyčky, ale chtěli jsme a hráli jsme jako tým, takže jsme zaslouženě vyhráli 4:2.

Zápas s Běloruskem byl tedy o tom, že chtěl soupeř víc?
Bohužel je to tak. Hráli už od začátku naplno, čemuž nasvědčuje i obdržený gól už po 13 vteřinách hry. Snažili jsme se manko dotáhnout, což se nám podařilo na 2:2, ale následně jsme v oslabení inkasovali a dostali pak ještě další gól na 2:4. Ve třetí třetině jsme si šli za vyrovnáním a dokázali snížit rozdíl, ale prohru jsme nakonec neodvrátili.

Bylo velké dusno v kabině?
Řekli jsme si k tomu svoje a připravovali jsme se na další zápasy.

Pak přišly klíčové výhry nad Švýcarskem a Finskem. V čem jste změnili hru?
Budu se trochu opakovat, ale chtěli jsme. To byl základ, hráli jsme jako jeden tým. Šli jsme si pro ty vítězství už od začátku zápasů.

Co zatím říkáš na tvůj výkon? Jsi spokojený?
Zatím (zaklepu si) jsem spokojený, ale je teprve začátek turnaje.

Na šampionát jste odjeli s libereckými kluky ve velkém počtu. Pomáhá ti osobně jejich přítomnost a asi trávíte nejvíc času spolu, že?
Ano, určitě jsem rád, že tu kluky mám. Neřekl bych, že jsem s nimi 24/7, ale trávíme spolu čas.

Skrumáž před brankou Paříka

Jak si krátíte volné chvíle?
No, volných chvil tu zase tolik nemáme. Když ano, tak jdu na zimák a dívám se, jak kdo trénuje, nebo hraje.

Stihli jste koukat i na finálovou sérii A-týmu?
Ano, včera jsem zrovna koukal na třetí zápas.

Co očekáváš od Kanady. Přijde asi nejtěžší soupeř skupiny, že?
Ano, rozhodně to bude nejtěžší soupeř. Uvidíme, jak se s nimi popereme...

Rozhodně ho ale můžete překvapit.
Naprosto souhlasím.

Ve vyřazovací části vás zřejmě nemine jeden z trojice Rusko, USA, Švédsko. Co bys k těmto soupeřům řekl a jak vnímáš jejich sílu?
Jsou týmy jako každé jiné. S každým soupeřem se dá vyhrát, ale také prohrát. Musíme se na ně co nejlépe připravit a hrát jako jeden člověk.

Lukáš Pařík jako obránce