Mládežnický hokej

Pekař: Když budu makat, šance na NHL jednoho dne bude

Liberec – Osmnáctiletý bývalý liberecký útočník Matěj Pekař se zase o krok přiblížil svému snu. Poté, co ho draftovalo Buffalo, se jeho šance na NHL rapidně zvýšily. Na kempu talentů se potkal například i s Rasmusem Dahlinem, jedním z největších talentů moderního hokeje. Jak jejich setkání hodnotí a co o šikovném bekovi říká?

Jak jste prožíval draft a jak moc jste byl rád, když si vás vybrali Sabres?
Abych řekl pravdu, byl jsem hlavně nervózní čím dál tím víc. Maxima nervozita dosáhla, když se vše blížilo ke konci 3. kola. Jinak jsem hrozně rád, že si mě vybralo zrovna Buffalo, fanoušci tam jsou neuvěřitelní. Už jen na trénink jich přišlo 2 000, na zápas poté dokonce 3 500.

Nervozita byla asi velká, že?
Nervozita byla velká, třepal jsem se. O to víc to pak bylo příjemné, když zaznělo moje jméno.

Co se událo po draftu. Jak probíhal kemp?
Po draftu jsem v podstatě ihned jel do Buffala. Kemp byl výborný, všichni byli kamarádští a přitom pracovali tvrdě. Zároveň mi připadalo, že se tím všichni bavili, což je potřeba.

Matěj Pekař v reprezentačním dresu 5

Co Rasmus Dahlin, video s jeho hitem na vás obletělo svět. Jaký je?
Rasmus je super kluk, takový tichý, ale opravdu úplně v pohodě. Samozřejmě na ledě vypadá velice dobře a sám jsem byl popravdě překvapený z toho, že jsem mu nasadil kličku. Vlastně mi to, že to byl on, řekli až kluci v kabině.

Líbí se vám přirovnání s Bradem Marchandem, které vám v Americe na základě rozhovorů dali?
Přirovnání s Bradem Marchandem se mi líbí, mám rád jeho styl.

Říkali vám o vás něco? A dostal jste případně nějaké hodnocení?
Říkali mi, že potřebuju hlavně zesílit. Jinak víceméně jsem z toho měl dobrý pocit. Řekli mi, ať neměním styl hry, kterým hraju.

Matěj Pekař v reprezentačním dresu 2

Související