Petr Jelínek: Je jedno, na koho ve čtvrtfinále narazíme, musíme porazit všechny!

Praha - Tygři i přes prohru proti Spartě vyhráli základní část a získali třetí Prezidentský pohár za poslední čtyři sezóny. Na všech se podílel i zkušený útočník Petr Jelínek. "Je to pro nás odměna za dobře odehraných 52 kol, ukazuje kvalitu našeho týmu," říká liberecký kapitán.

Petře, jak bys ten zápas zhodnotil?
V první třetině jsme byli lepší, měli jsme tam hodně příležitostí, využili jsme ale jen jednu. V oslabení jsme udělali hloupou chybu, nechali jsme dva osamocené hráče před brankou. Díky další individuální chybě jsme dostali gól na 2:1. V třetí třetině jsme mohli snížit v přesilovce 5 na 3, odehráli jsme ji ale hrozně, takže Sparta asi vyhrála zaslouženě.

I přes prohru jste ale získali Prezidentský pohár. Co pro vás znamená?
Je to výsledek naší práce za 52 kol. Extraliga je teď hodně vyrovnaná, takže je pro nás pohár hodně cenný, ukazuje to kvalitu našeho týmu.

V poslední době přišel u vás trochu pokles formy, nemáte z toho trošku obavu před play-off?
Nemyslím si, že jsme ty poslední zápasy odehráli špatně, ale na tom teď tolik nezáleží. Začíná nám nová část sezóny, víme, že kádr máme kvalitní a každý ví, o co hrajeme.

Sledovali jste na dálku Třinec?
V třetí třetině, když jsme prohrávali, jsme se na výsledek samozřejmě koukli. Já osobně jsem se ho ale dozvěděl na poslední chvíli.

Je právě Třinec vaším největším soupeřem?
Extraliga je strašně vyrovnaná, do posledního kola se hrálo o každý bod, takže je prakticky jedno, na koho narazíme. Je tam hodně nepříjemných týmů, ale my máme také silný kádr, takže se nikoho nebojíme.

Za dva týdny tu vlastně můžete být zpátky na čtvrtfinále, pokud Sparta porazí Vítkovice…
Jo, můžeme, ale taky můžeme hrát s Mladou Boleslaví nebo se Zlínem. Je jedno, s kým se utkáme ve čtvrtfinále, my chceme vyhrát, takže musíme porazit každého.