Rozhovory

Petr Kolmann: Každý zápas je pro nás teď klíčový

Liberec - Obránce Petr Kolmann se v této sezoně postupně vypracoval mezi stálice obranných řad. Za důvěru se trenérům odvděčil i klíčovým gólem v samostatných nájezdech při odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů. “Snad si teď formu přeneseme i do extraligy,” doufá.

Jak vypadal váš režim během reprezentační přestávky?
Měli jsme dva dny úplné volno, k tomu vlastně musím připočíst i středu, ale tu jsme ještě strávili cestováním ze Švýcarska. Snad jsme si alespoň trochu odfrkli a budeme připraveni na pokračování sezony.

Těsně před pauzou jste odehráli zápas ve švýcarském Zürichu, jak namáhavé bylo uprostřed náročné sezony cestování tam i zpět?
Samotné cestování bylo v pohodě. Celkem asi dvě hodiny v autobuse, hodina a půl v letadle. Dá se to úplně v pohodě zkousnout. Koneckonců, když jedeme na Moravu, bývá to podobně dlouhá cesta.

Věříš, že vás postup nakopne k dobrým výkonům také v extralize?
Všichni bychom si to přáli. Doufám, že to tak vyjde. (úsměv)

V Zürichu ses prosadil v samostatných nájezdech. Přitom šlo v tvém případě asi o trochu překvapivou volbu. Proč jsi jel zrovna ty?
Sám jsem to po pravdě nečekal. Určitě v tom hrál roli asistent Vláďa Čermák, který mě zná z Benátek. Pár nájezdů jsem tam jel, takže to byl nejspíš on, kdo určil, že bych vlastně mohl jet.

Věřil sis, že skóruješ?
Sice mě to zaskočilo, ale když mi řekli, že pojedu, docela jsem si i věřil. No a nakonec to i vyšlo podle plánu.

Petr Kolmann zasahuje svou rukavicí

Letos ses stal stálým členem obranných řad Bílých Tygrů. Jak si na tuto roli zvykáš?
Je to příjemné. V Liberci jsem v podstatě strávil celou kariéru, pryč jsem byl pouze rok. Letos to možná vyplynulo i ze situace, že nemáme tolik obránců. Povolali mě z Benátek, no a já se zatím stále nějak držím v áčku. (úsměv)

Naopak když nastupuješ v Benátkách, musí to být vzhledem ke skladbě týmu poněkud odlišné?
V Benátkách mám úplně jinou roli. Mezi obránci jsem nejstarší, spolu s Danielem Špačkem jsme tam jednoznačně nejstarší hráči v kabině. Měli bychom mladé trochu vychovávat, přeci jen už máme řadu zkušeností, které můžeme předat dál.

Dnes nastoupíte proti Mladé Boleslavi. Jak důležitý tento zápas je?
Pro nás je v tuto chvíli vzhledem k tabulce každý zápas klíčový. Doufám, že se konečně začneme pořádně prosazovat a dávat góly. Naším cílem je jednoznačně zvítězit a vrátit se do vyšších pater tabulky.

Je pro tebe zápas nějak odlišný tím, že jde o tradiční derby?
Jako derby to ani moc nevnímám, je to zkrátka další důležitý zápas, který nás čeká. Potřebujeme zvítězit.

Petr Kolmann v souboji

Související