Petr Kváča: Tři kontroly videa jsem ještě nezažil. Neuznaný gól Olomouce byl klíčový

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Bílí Tygři zvládli restart soutěže na jedničku. Olomouc byla v pondělním střetnutí více než vyrovnaným soupeřem, Liberečtí ale díky slepenému gólu v závěru utkání vybojovali cenné vítězství. Na tom měl lví podíl i Petr Kváča, který za svá záda pustil jediný kotouč. „Je skvělé, že jsme se odrazili výhrou,“ pochvaloval si mladý gólman.

Olomouc tě po pauze hodně zaměstnala. Jak se ti chytalo?
Bylo to náročné, z tempa jsme vypadli na měsíc. Ani ne před týdnem jsme teprve mohli začít znovu trénovat. Jsme rádi, že to dopadlo výhrou. Bylo to těžké, už jsme ale utkání potřebovali, aby nám ta zápasová kondice neklesla úplně.

Jaký byl nakonec klíč k úspěchu?
Plnili jsme to, co jsme si řekli. Chtěli jsme se odrazit výhrou stejně jako na začátku ročníku. To se nám povedlo.

Zápas hodně rozhodly situace u videa. Jak jsi ze svého pohledu viděl druhou neuznanou branku Olomouce, která neplatila kvůli postavení hráče v brankovišti?
Abych řekl pravdu, ještě jsem nezažil, aby se třikrát během jednoho duelu rozhodovalo u videa o gólu. Já jsem tu situaci ani pořádně neviděl, protože jsem si hledal puk přes clonícího hráče. Nakonec jsem to risknul na jednu stranu a kotouč skončil v síti. Měl jsem si déle počkat.

Takže ty sám jsi o regulérnosti branky v tu chvíli nepochyboval...
Trenéři tam viděli nedovolené bránění a měli nakonec pravdu. Já osobně jsem nic neviděl, soustředil jsem se na kotouč. Ten jsem bohužel nenašel, naštěstí branka neplatila.

Jak důležité bylo odvolání gólu pro další vývoj?
Podle mě to byl jeden z rozhodujících momentů zápasu. Trochu se mi poté ulevilo. Znovu jsme se rychle rozehráli a začali si plnit ty maličkosti. Sice jsme měli trochu více vyloučení, kluci přede mnou ovšem skvěle blokovali.

Je pro vás důležité, že jste po tak dlouhé přestávce ty tři body doslova ubojovali?
Ano, přesně tak. Motivuje nás to k tomu, abychom i nadále plnili věci, které máme. Tento první schůdek jsme potřebovali, teď jen musíme šlapat dál nahoru. Pokud budeme dodržovat všechny pokyny, tak se nám to bude dařit.

Petr Kváča vyráží letící kotouč