Petr Kváča po obratu: Takovou bojovností se chceme prezentovat

Date of publication Author Redakce

Pardubice/Liberec – Liberečtí hokejisté ještě minutu před koncem zápasu s Pardubicemi prohrávali 1:2, sedm vteřin před sirénou ovšem vyrovnali a v prodloužení uloupili druhý bod. Na výhře se výrazně podílel i Petr Kváča, jenž pokryl 38 ran soupeře. „Kluci ale také hodně střel zblokovali,“ skromně chválil spoluhráče gólman Tygrů.

Nakonec jste vybojovali výhru v prodloužení. Jak se cítíš po takovém vítězství?
Byl to pořádný hokej s šancemi na obou stranách. Utkání jsem si užil a jsem rád za dva body.

Co k obratu vedlo?
Měli jsme víru a vyrovnali jsme. Dokud se neodpíská konec, tak se hraje. Je to fajn pocit takto otočit zápas.

Letělo na tebe 40 ran. Rozhodně ses v bráně nenudil...
Věděli jsme, s čím na nás Pardubice přijdou. Čekali jsme tvrdý zápas s velkým množstvím střel. Byli jsme na to připraveni a do poslední minuty jsme věřili, že můžeme vyhrát.

Nicméně Dynamo na vás v první třetině vlétlo. Jak bylo důležité, že se vám poté podařilo vyrovnat tempo hry?
Máme za sebou období, ze kterého se musíme poučit. Věřili jsme si v tom, že když ubráníme jejich přesilové hry, tak poté můžeme udeřit. To se nám nakonec povedlo.

Negativem tohoto zápasu byla asi mnohá vyloučení, že?
Je to tak. Na druhou stranu, kluci v oslabení předvedli parádní obětavost, zblokovali spoustu střel. Takhle se chceme prezentovat a vzájemně se doplňovat.

Petr Kváča zasahuje; FOTO: Ladislav Adámek (hcdynamo.cz)