Ohlasy k zápasu

Pořád jsem jen myslel na to, abychom vyhráli, líčí třígólový Jaroslav Vlach

Liberec - Severočeši v prvním duelu semifinále ovládli poslední dvacetiminutovku a spolehlivým výkonem slaví úvodní vítězství v sérii proti pražské Spartě. Výrazně se v duelu blýskl také Jaroslav Vlach, jenž vsítil hned tři branky. „Mám skvělé spoluhráče, kteří mi góly umějí nachystat. Hlavní však je, že hrajeme dobře jako tým," září střelec.

Dá se říct, že se jednalo o tvůj životní zápas?
To nevím. (smích) Hattrick v play-off se sice neděje každý den, nicméně je pro mě nejdůležitější naše první výhra. V neděli jedeme nanovo.

Zdá se, že dlouhá zápasová pauza pomohla tempu na ledě, bylo svižné z obou stran…
Určitě, oba týmy byly dostatečně odpočinuté. Samozřejmě nám i Spartě trošku trvalo, než jsme do toho dostali, protože tréninkem hru nikdo nenažene. Pak jsme se ale všichni zlepšili a hráli dobrý hokej.

Jaroslav Vlach po gólu objímá své spoluhráče

V první třetině jste na domácí více tlačili, Pražané ale skórovali jako první. Mluvili jste poté v kabině o nějaké změně?
Ne, naopak jsme si říkali, že musíme zůstat trpěliví a pokračovat v našem systému. Hlavní úkol byl vyrovnat, což se povedlo, a ve třetí části jsme zápas překlopili definitivně na naší stranu.

Jak bys popsal svoji první branku na začátku třetí periody, která odstartovala další góly?
Celá formace měla dobré střídání. Petr Jelínek dal krásnou křižnou nahrávku na Lukáše Dernera, který si na sebe šikovně přilákal gólmana. Potom se kotouč odrazil ke mně a já se ho jen snažil protlačit do brány. Naštěstí mi pokus vyšel, jsem za něj rád.

Vnímal jsi během utkání, že by sis mohl vystřelit svůj historicky první hattrick v play-off?
Abych řekl pravdu, tak ani ne. Pořád jsem jen myslel na to, abychom vyhráli. V play-off přece jen není nic důležitějšího.

Útočník Jaroslav Vlach slaví svoji první trefu v semifinále

Fotogalerie

Související