Postup do finále? Moc si to užíváme, teď jdeme pro titul, burcuje Měchura

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Páté pokračování semifinálové série s třineckými Oceláři přineslo v zaplněné Svijanské aréně pořádné drama. Rozdílovým faktorem tentokrát byla elitní liberecká formace, gólové ovoce hattrickem sklidil Adam Měchura. Bílí Tygři trefami do prázdné klece v závěru odskočili a po vítězství 5:2 si zahrají finále!

Jak postup do finále bezprostředně po utkání chutná?
Hned po zápase jsou ty emoce vždycky nejsilnější. Užíváme si to moc a jsme rádi, že se nám to podařilo.

Přestože jste sérii zvládli v pěti zápasech, Třinec byl kvalitní soupeř, že?
Určitě byl. Myslím si ale, že jsme kvalitu a sílu ukázali také my, a výsledek série o tom vypovídá. Teď si jdeme pro titul!

Co říkáš na dnešní dramatický souboj?
Celou dobu to bylo nesmírně vyrovnané, byla to taková přetahovaná. Roli hrála i nervozita, chtěli jsme to dneska ukončit. Ve třetí třetině se štěstíčko otočilo na naši stranu a napadalo nám to tam.

Byla to hra nervů i kvůli tomu, že už vám postup těsně proklouzl v minulém duelu?
Rozhodně to bylo na psychiku těžké, v hlavě jsme to určitě měli. Zvládli jsme to ale skvěle a dopadlo to podle našich představ.

Dnes sis to navíc ještě osladil hattrickem...
Je to úžasné, ale vyplynulo to z naší týmové práce. Můj hattrick patří celému mužstvu.

Ve formaci jsi znovu nastoupil po boku Jakuba Zajíčka a Lukáše Nezbedy, se kterými vám to fantasticky klapalo během základní části.
Doufám, že jsme se k té naší formě vrátili. Teď nás čeká finále, takže věřím, že se nám bude dařit i v něm.

Na finálového soupeře si ještě musíte počkat, máš nějaké preference?
Jestli chceme získat titul, musíme porazit kohokoliv. Ať už to bude Plzeň nebo Sparta, dáme do toho všechno!