Postupně se do toho dostávám, hlásí po prvním zápase Frolík

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec - Bílí Tygři odehráli první přípravné utkání. Na domácím ledě podlehli soupeři z Karlových Varů 1:3. Svůj premiérový start za Liberec si připsal Michael Frolík. „Nabídli jsme soupeři několik přečíslení a to se nesmí stávat. Od toho ale příprava je, abychom se poučili z chyb,“ hodnotí úvodní duel sezony nová posila.

Jaký pro tebe byl první start za Tygry?
Byl to pro mě první zápas po delší době. Kvůli zranění jsem odehrál poslední zápas v březnu. S výsledkem samozřejmě nejsem spokojen, ale na ledě se cítím čím dál lépe. Postupně se do toho dostávám.

Dokázal sis vytvořit několik šancí. Hraje se ti s novým týmem dobře?
Šance jsme měli. Dali jsme jeden gól v přesilovce, ale měli jsme toho využít víc. Ale je začátek sezony, pořád na tom pracujeme a snažíme se sehrát. Jako tým jsme zápas mohli zahrát lépe, ale musíme se z toho poučit a dávat pozor, aby se nedostatky neopakovaly.

Bylo na zápase vidět, že se jedná o přípravu a tým se teprve sehrává?
Ano. Nabídli jsme soupeři několik přečíslení a to se nesmí stávat. Od toho ale příprava je, abychom se poučili z chyb. Podíváme se na video a odstraníme to, co bylo špatně.

Měl jsi poměrně vysoký icetime. Jak ses cítil po fyzické stránce?
Je to něco jiného než trénink, ale cítil jsem se docela dobře. Nohy se do toho postupně dostávaly. Ale je to první zápas doufám, že to takhle půjde dál a bude to lepší a lepší.

Napověděl ti zápas něco o české extralize?
Dneska to bylo velmi rychlé, určitě to nebude nic jednoduchého. Myslím, že kvůli situaci v KHL hodně týmů posílilo. Extraligu vnímám jako velice kvalitní soutěž.