Premiéra v 16 letech! Jakub Dvořák nastoupil za Benátky

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Talentovaný obránce Jakub Dvořák si v sobotu připsal první start za prvoligové Benátky nad Jizerou. V Chance lize debutoval v pouhých šestnácti letech a hned se představil v prvním obranném páru.

Jakub Dvořák byl v zápisu zapsán po boku Daniela Bukače v elitní obranné dvojici. Na ledě strávil necelých čtrnáct minut a nakoukl i do přesilovky. Do osobních statistik si při prvoligové premiéře připsal jednu zblokovanou střelu soupeře.

Kapitán české reprezentace U17 strávil podzim na marodce po těžkém zranění, od ledna se už ovšem vrátil do akce. V extralize juniorů odehrál deset zápasů s bilancí 0+4 a pomohl také dorostu, kde za čtyři zápasy dvakrát skóroval a přidal čtyři asistence. Dalším důležitým krokem nejen v této sezóně – ale především v celé kariéře – byl první start v dospělé soutěži.

Radost Dvořákovi mohl zakalit jen nepříznivý výsledek utkání. Benátky totiž neudržely vedení a Kolínu podlehly těsně 4:5. K premiéře v Chance lize gratulujeme!