Ohlasy k zápasu

Prezidentský pohár je droga. Vyhrajete ho jednou a chcete pořád, usmívá se Lukáš Derner

Praha - Ačkoliv Bílí Tygři na Spartě přes slibný úvod nebodovali, získali již popáté prvenství v základní části extraligy! V O2 areně se mezi střelce znovu zapsal také obránce Lukáš Derner, jenž je libereckým rekordmanem v počtu startů. "Každá prohra je nepříjemná, ale může nám do další fáze sezóny pomoct," prozrazuje.

Poslední kolo se výsledkově nevydařilo. Jak zápas na Spartě hodnotíš?
No, hodnotí se mi to těžko. Chtěli jsme tady vyhrát, abychom si zpříjemnili oslavy. Rozhodně to byla dobrá příprava před play-off. Můžeme se podívat na naše chyby a zjistit, proč nám to dneska nevyšlo. My si teď hlavně užijeme to vítězství v základní části. Myslím si, že budeme mít dost času, zanalyzovat si dnešní zápas a pořádně se připravit na vyřazovací boje.

Měli jste možnost sledovat vývoj ostatních zápasů a věděli jste, že Třinec prohrává?
Za sebe musím říct, že jsem to nesledoval. Jsme naučení, abychom šli do všech zápasů naplno a pokaždé chtěli vyhrát! Bohužel se nám to dneska nepovedlo. Jak už jsem říkal, musíme najít příčinu.

I přes prohru jste získali Prezidentský pohár!
Super! Je to jako droga. Vyhrajete to jednou a chcete to už vyhrávat neustále a pořád. Je to fajn vizitka klubu za celoroční práci. Ve Švédsku a ve Finsku si toho strašně cení, někde to je i hodnocené výš než celkový titul, musíte na vysoké úrovni odehrát 52 kol.

Co říkáš na výkon veterána Jaroslava Hlinky, který vám dnes vstřelil dva góly?
Říkal jsem mu, že je super, že je zpátky ve Spartě. Je vidět, to nezapomněl a góly dávat umí. Popřál jsem mu, ať se ho nadále drží zdraví.

Nemůže ta dnešní porážka být před play-off nějakým způsobem prospěšná? Nemusí vás bolet a ukázala případné nedostatky.
Neřekl bych, že to nebolí. Každá prohra je nepříjemná, my jsme chtěli zvítězit a udělat si před play-off pohodu. Do další fáze sezóny nám to každopádně může pomoct.

"Musíme do play-off vlétnout a jít si za tím"

Do vyřazovacích bojů půjdete v roli jednoho z hlavních favoritů. S kým ji podle tebe sdílíte?
Letos je ta sezóna natolik vyrovnaná, že první mohl prohrát s posledním, výborně hrály právě také ty týmy zespoda. Lidi mohli vidět, že se to prolínalo a výsledky nebyly jednoznačné. Nemůžeme koukat na soupeře. Jestli chceme vyhrát titul, musíme prostě porazit každého. V hlavách chceme mít především naši hru.

Sparta se dneškem dostala do předkola, kam půjde z desátého místa. Je tedy šance, že se znovu potkáte ve čtvrtfinále.
Můžeme na ni narazit. Za ty roky, co jsem play-off hrál, ale vím, že je úplně jedno, koho dostanete. My do toho musíme vlétnout, být srovnaní v hlavách a jít si za tím.

Fotogalerie

Související