Pro hlavní tým udělám maximum, hlásí sedmnáctiletý bek Dvořák

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Před necelým měsícem sice oslavil Jakub Dvořák své teprve sedmnácté narozeniny, přesto však liberecký talent podepsal s Tygry první profesionální smlouvu. A to hned na dva roky! "Všechno bude záležet na mně a mém výkonu. Budu se snažit, aby moje hra byla co nejlepší," komentuje své naděje na nadcházející sezónu mladý obránce.

Podepsal jsi svou první profesionální smlouvu s Tygry, jaké jsou tvé první dojmy?
Je to skvělý pocit! Jsem nadšený z toho, že to takhle vyšlo. Doufám, že v týmu potvrdím svoji roli a předvedu takové výkony, které se ode mě očekávají.

Řešili jste tvůj podpis už dříve, nebo se jednalo o něco nečekaného?
Jednání probíhalo už nějakou tu chvíli, takže to pro mě nebyla úplná novinka. Jsem moc rád, že k tomu došlo.

Těší tě, že jsi takového úspěchu dosáhl ještě před svojí plnoletostí?
Určitě ano, je krásné podepsat takovou smlouvu v sedmnácti letech. Myslím si, že moc hráčů to takhle nemělo, takže jsem velice vděčný.

Bereš to jako závazek k tomu, aby se tvoje výkony ještě zlepšovaly?
Samozřejmě. Vím, že musím makat, abych se probojoval do hlavního týmu, ale udělám pro to maximum.

„Uplynulá sezóna byla náročná, ale užili jsme si to“

Domníváš se, že tě k „áčku“ přiblížil také konec farmy v Benátkách?
Myslím si, že určitě ano. Benátek je škoda a víme, o co jsme přišli, ale pro mě osobně to je lepší.

Jsou pro tebe inspirativní cesty tvých předchůdců jako například Jakuba Šedivého, Davida Aubrechta, Jakuba Rychlovského nebo Jana Šíra, kteří prošli zdejší akademií?
Všechny kluky znám, takže jsem od nich už přebral nějaké zkušenosti. Jsem rád, že teď budu moct být v kabině s nimi, vidím to jako pozitivní věc.

V uplynulém ročníku jsi byl jednu chvíli dlouhodobě zraněný, nicméně play-off jsi s juniorkou prožil. Jaká to pro tebe byla jízda?
Za mě to bylo rozhodně skvělé. Sezóna byla dlouhá a náročná, ale myslím si, že jsme si to všichni užili.

V průběhu vyřazovací části sis také odskočil na mistrovství světa do osmnácti let, kde jste skončili na čtvrté příčce. Jak se ohlížíš za touto zkušeností?
Byl pro mě skvělý zážitek vidět okolo sebe tu nejlepší třídu z cizích zemí. Česku jsme tam podle mě neudělali špatné jméno.

Myslíš si, že jste zde svými povedenými výkony na šampionátu překvapili?
Do turnaje jsme nešli v roli favorita, takže si myslím, že v jeho určitých fázích určitě ano.

„Na stmelovačce jsem musel zpívat“

Bavili jste se už o tvojí roli v týmu s trenérem Augustou?
Všechno bude záležet na mně a mém výkonu. Čím lépe budu hrát, tím víc dostanu prostoru. Budu se snažit, aby moje hra byla co nejlepší.

Jak probíhá tvá letní příprava? Dělíš ji mezi hlavní tým a juniorku?
Naplno trénuji s kluky z „A“ týmu a jsem zapojený do jejich programu. Kvůli mojí účasti na mistrovství do osmnácti let jsem ale začal s přípravou o tři týdny později, takže ji mám o něco kratší.

Jak tě mezi sebe vzali zkušení mazáci v kabině?
Myslím si, že jsem zapadl v pohodě. Bylo dobré, že jsem s nimi měl nějaké tréninky už minulou sezónu, takže mě už znali a bylo to jednodušší.

Čeká tě ještě nějaký nováčkovský rituál?
Na „stmelovačce“ jsem už zpíval, to bylo asi to hlavní. (smích)

Jak se těšíš na to, že dostaneš v hlavním týmu prostor proti špičkovým extraligovým hráčům?
Myslím si, že v mém věku je to obrovská zkušenost pro každého hráče. Doufám, že vše půjde dobře.

Jakub Dvořák byl v juniorce Tygrů asistentem kapitána