Mládežnický hokej

Probuzený střelec Václav Burda: Všechno je furt otevřené a zítra nás čeká zápas o všechno

Liberec - Neúnavný útočník s nevyčerpatelným fyzickým fondem, šikovný na puku a konstruktivní ve třetině soupeře. To je centr elitní formace týmu U20 Václav Burda. Bodově se mu po dlouhou dobu nedařilo, ale v poslední době naplno prokazuje svůj potenciál a po boku svých kolegů trápí obrany soupeře. Ta plzeňská nebyla výjimkou. Tento nenápadný forvard rozhodl svým únikem v prodloužení utkání se Západočechy a udržel tak svému týmu šanci na postup do vyřazovací části.

Jak bys zhodnotil dnešní zápas?
Dva body jsou super, ale mohli jsme mít i tři. Dostali jsme zbytečné góly na 3:2 i na 3:3. Ale samozřejmě jsme rádi za vítězství. Všechno je furt otevřené a zítra nás čeká zápas o všechno.

Mrzí ta výhra, v uvozovkách, jen v prodloužení, vzhledem k vývoji utkání?
Ovšem, že to mrzí. Měli jsme na to je porazit v základní hrací době, ale bohužel. Na druhou stranu, zaplať pánbůh aspoň za dva body. Při pohledu na tabulku by ten jeden navíc stejně moc neřešil.

Valdemar Jiruš o utkání s Plzní

"Zápas jsme měli rozehraný na tři body. Za to jsme zklamaní, ale dva nás udržely ve hře. V naší situaci jsme za ně rádi a zítra v posledním utkání se rozhodne."


Jak funguje spolupráce první útočné formace, ve které jsi společně s Jiřím Průžkem a Kryštofem Hrabíkem?
Sedíme si. Hrajeme spolu asi šestý zápas. Vždycky to může být lepší, ale jsme s tou spoluprácí spokojeni.

Valdemar Jiruš o útočném triu Hrabík, Burda, Průžek

"Kluci si sedli. Jirka Průžek a Venca Burda jsou tvořiví a chytří hráči, šikovní na kotouči a Kryštof Hrabík taky má své přednosti. Je to silový hráč, který si umí zjednat respekt a pořádek. Je znát v předbrankovém prostoru. Společně jim to jde. Doufáme, že se přidají i další a zítra předvedeme kompaktní výkon, na kterém se bude podílet celý tým jako dnes."


Co říkáš na svou střeleckou formu z poslední doby? Dva zápasy, tři góly.
Neřekl bych úplně střeleckou formu. Hodně mi pomáhá celá lajna. Ať už dnes nebo předtím v Boleslavi. Dostal jsem skvělou přihrávku do úniku a i na tréninku tohle proměňuju.Věděl jsi dopředu, co chceš udělat?
Ano. Viděl jsem, že je hodně vyjetý před brankou, takže jsem zkusil dlouhou kličku do backhandu, zvednul jsem mu to nad beton a naštěstí to vyšlo.

Zítra vás čeká zápas o všechno. Jaký je recept na Pardubice?
Těžko říct. Určitě velká obětavost a nesmíme se svazovat tím, že to je zápas o všechno. Musíme hrát vklidu, vpohodě a snad to zvládneme.

Václav Burda plní černou práci před brankou

Související